Autosuv.sk

Ostatné

Audi ukázalo modely S3 Sedan a Sportback. Prezradilo aj nemeckú cenu

Z hľadiska výkonu sa modely S3 zaradia dočasne na vrchol ponuky v rámci modelového radu A3.
Audi ukázalo modely S3 Sedan a Sportback. Prezradilo aj nemeckú cenu

Audi S3 s karosériou Sportback a Sedan sa zaraďuje na vrchol ponuky v rámci modelovej rady Audi A3. Teda aspoň dovtedy, kým nemecký výrobca nerozšíri ponuku o vozidlá RS3. O pohon sa v tomto prípade stará benzínový štvorvalec s objemom 2,0 TFSI. Audi S3 sa vďaka nemu môže pýšiť výkonom 228 kW a krútiacim momentom 400 Nm. Na 100 km/h ho tieto parametre vystrelia v priebehu 4,8 s, platí to pre Sportback aj Sedan. Motor spolupracuje so 7-stupňovou prevodovkou S tronic a poháňa všetky štyri kolesá.

Súčasťou štandardného podvozku, zníženého o 15 mm, je štvorprvková zadná náprava a progresívne riadenie. Za príplatok je k dispozícii aj športový podvozok s nastaviteľným pružením. Pod 18-palcovými, prípadne príplatkovými 19-palcovými kolesami sa ukrývajú vnútorne chladené brzdové kotúče. Účinnosť brzdovej sústavy zvyšuje nový elektrický posilňovač.

Prednej časti dominuje obrovská maska, v tomto prípade je viac o dizajne ako funkčnosti, keďže veľká časť z nej je zatvorená a má len tri otvory na nasávanie vzduchu. Výrazným prvkom sú ešte svetlá s netypickým tvarom. Vzadu Audi S3 púta pozornosť difúzorom a dvoma dvojitými koncovkami výfuku. 

Dizajn interiéru nás výraznejšie neprekvapil. Moderný vzhľad je doplnený o niekoľko športovo ladených prvkov. Športovejšie sú novo vyvinuté sedadlá a volant so sploštenou spodnou stranou. Predpredaj modelov S3 začína už tento mesiac a prvé autá sa na predajné miesta dostanú v októbri. V Nemecku si Audi vypýta za Sportback minimálne 46 300 eur, S3 Sedan bude o približne 900 eur drahší. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní