Autosuv.sk

Ostatné

Autosalón Bratislava: Pozrite si chystané automobilové novinky (2. diel)

Z pohľadu noviniek a vystavených vozidiel bude tento ročník autosalónu v Bratislave najlepší za posledné roky.
Autosalón Bratislava: Pozrite si chystané automobilové novinky (2. diel)

Z pohľadu noviniek a vystavených vozidiel bude tento ročník autosalónu v Bratislave najlepší za posledné roky.

Hlavnou hviezdou bratislavskej výstavy, ktorá sa uskutoční v dňoch 24.4. - 29.4, sa jednoznačne stane Mercedes AMG Project ONE. O prvej várke noviniek, medzi ktorými nechýba ani nový Touareg, Swift Sport, či Lexus RX L, sme už informovali v nasledujúcom článku - KLIKNITE SEM! Teraz pripájame ďalšiu plejádu noviniek a opäť sú medzi nimi zaujímavé modely.

BMW

BMW M5 First Edition zdroj: BMW

Z pohľadu predajov bavorskej značky budú pútať pozornosť novinky už jazdiace po našich cestách. Štýlové BMW X2 a BMW 6GT však doplní aj unikátne BMW M5 First Edition. Vyrobené bude len vo veľmi malej 400-kusovej sérii pre celý svet. Pohľady návštevníkov chce pritiahnuť aj výraznou farbou Frozen Dark Red.

Kia

Kia Ceed zdroj: Kia

Nová Kia Ceed sa naďalej bude vyrábať v slovenskom závode v Žiline. Oficiálnu premiéru absolvovala v polovici februára a neskôr bola vystavená v Ženeve. Hoci nejde o model z kategórie exkluzívnych áut, vzhľadom na svoju obľúbenosť určite vzbudí záujem.

Mazda

Mazda6
Mazda6 (Mazda)

Vynovená Mazda6 sa do Európy dostáva s malým meškaním. Japonci ju najskôr poslali do Ameriky a teraz bude uvedená aj na slovenský trh. Výraznejšie zmeny sa ukrývajú pod povrchom. Nový benzínový motor s objemom 2,5 l vytŕča určite z radu, minimálne vyšším objemom valcov. Pred pohľadmi ostane ukryté aj upravené pruženie a geometria podvozka. Na obdiv vystaví automobilka novú vrcholnú verziu Takumi Plus s kožou Nappa a dreveným obložením interiéru. Zvonku chce Mazda zaujať tradične červenou farbou.

Opel

Opel Insignia GSi Sports Tourer zdroj: Opel

Slovenskú premiéru absolvujú hneď tri modely značky Opel. Modely Grandland X Ultimate a Insignia Country Touerer doplní športovo ladená Insignia GSi. V tomto prípade nejde o ostrý športový model, ale rýchle auto, určené pre širšiu skupinu zákazníkov. V porovnaní s výkonnejším predchodcom s označením OPC má GSi nižší výkon, ale vraj lepšiu ovládateľnosť. Svedčia o tom dosiahnuté časy na okruhu Nürburgring.

Peugeot

Peugeot 508
Peugeot 508 zdroj: Peugeot

Za jednu z hviezd autosalónu možno označiť Peugeot 508, ktorý svojimi tvarmi vzbudil veľký záujem pri predstavení v Ženeve. Štýlový model, pripomínajúci fastback, posúva dizajn francúzskej značky na novú úroveň. Vo vnútri stavil Peugeot na tradične malý volant, i-Cockpit a dojem luxusu majú navodiť kvalitnejšie materiály.

Renault

Renault Mégane R.S.
Renault Mégane R.S. zdroj: Renault

Zatiaľ čo Peugeot sa zameral na dizajnový prerod, Renault prinesie do Bratislavy rýchlosť. Mégane R.S. predvedie svoje tvary, ale my sme už vyskúšali na okruhu aj jeho svaly. Ide o vynikajúco vyladené auto s natáčaním zadných kolies, len pri ňom netreba dávať tradičnú kontru.

Škoda

Škoda Fabia
Škoda Fabia (Škoda)

Modernizovaná Fabia sa od predchodkyne odlišuje tvarom prednej masky a svetiel. Zásadná zmena nastala pod kapotou. Česká automobilka úplne vypustila z ponuky naftové motory a Fabia je k dispozícii výlučne s litrovým benzínovým trojvalcom.

Tagy

Pokračovať v čítaní