Autosuv.sk

Ostatné

Autosalón Ženeva: Mitsubishi Engelberg ukazuje nový dizajn exteriéru a interiéru

Koncept japonskej automobilky používa rovnaký koncept pohonu ako Mitsubishi Outlander PHEV. Najviac nás zaujal interiér, ktorý je výrazne modernejší v porovnaní s dnešnými modelmi značky.
Autosalón Ženeva: Mitsubishi Engelberg ukazuje nový dizajn exteriéru a interiéru

Svetovú premiéru v stánku Mitsubishi na autosalóne v Ženeve absolvoval koncept Engelberg, pomenovaný po známom švajčiarskom lyžiarskom stredisku. Vozidlo s výrazným dizajnom je ťažko prehliadnuteľné. Masívny predok s veľkou čiernou maskou bez otvorov na nasávanie vzduchu vyzerá inak, ako dnešné autá. Netradične tvarovaná je aj bočná časť s veľkou "preliačinou" na dverách, ohraničenou výraznými prelismi. Spätné zrkadlá nahradili kamery a na vozidle nevidno ani tradičné kľučky. Koncept zrejme ukazuje, ktorým smerom sa chce Mitsubishi v oblasti dizajnu vydať.

Mitsubishi

Vnútrajšok podľa nás korešponduje s dizajnom exteriéru. Nájdeme tu menej výrazné zaoblenie plôch. Celá palubná doska pôsobí ako jemne zvlnený obdĺžnik. Biela farba navodzuje dojem priestoru a s podsvietením, displejmi a ovládacími prvkami s hliníkovým povrchom pôsobí koncept výrazne modernejšie, ako sme u Mitsubishi zvyknutí. Do rohov predných dvier umiestnili dizajnéri displeje, nahradzujúce zrkadlá. Sedadlá sú rozdelené do troch radov a ponúkajú miesto pre šesť pasažierov. Navyše sú pomerne tenké, a tým pádom ostáva viac miesta pre posádku.

Mitsubishi Engelberg (25 obrázkov v galérii)

Koncepciou pohonu nás Mitsubishi Engelberg veľmi neprekvapilo. Kombinácia dvoch elektromotorov (jeden vpredu, druhý vzadu) a benzínového motora s objemom 2,4 l nie je pre japonskú značku nová. Spaľovací motor aj v tomto prípade vo väčšine situácií preberá úlohu generátora na produkciu elektrickej energie. Pri vysokých rýchlostiach môže priamo poháňať vozidlo. Po plnom nabití batérie, zabudovanej do podlahy, prejde Engelberg v čisto elektrickom režime 70 km, celkový dojazd je 700 km.

Tagy

Pokračovať v čítaní