Autosuv.sk

Ostatné

BMW 3 mieri na "elegánov" aj po modernizácii

Dizajn modernizovanej verzii je ešte hladší a elegantnejší. Najväčšia zmena sa udiala v interiéri.
BMW 3 mieri na "elegánov" aj po modernizácii

Šéfdizajnér BMW v minulosti rozdelil zákazníkov značky do dvoch skupín. Približne 70 % zákazníkov tvoria "elegáni", úspešní ľudia, ktorí chcú to najlepšie, ale nepotrebujú to ukazovať. Zvyšných 30 % zaradil do skupiny "expresívnych umelcov", ktorí majú záujem o výrazné autá.

Záujemcovia o BMW radu 3 sa radia medzi "elegánov" a v tomto duchu sa nesie dizajn aj v prípade modernizovanej verzie BMW 3. Nenájdeme tu obrovské "obličky" ani rozdelené svetlá. Obličky, a aj spodná časť prednej masky pod EČV, sú o niečo širšie. Upravené sú nasávacie otvory do tvaru písmena L v rohoch predného nárazníka, na ktorý nadväzuje aj denné svietenie tiež v tvare písmena L.

Aj v zadnej časti nájdeme viacero prvkov v tvare L. Zadné svetlomety sú o chlp tenšie a podbehy zadných kolies širšie. Koncovky výfukového systému majú teraz v závislosti od verzie motora priemer 90 alebo 100 milimetrov.

Najviditeľnejšia zmena sa udiala vo vnútri. Je ňou zakrivený panel s dvojicou displejov s uhlopriečkou 12,3 a 14,9-palca. Toto riešenie poznáme už z viacerých nových modelov značky. Veľký panel donútil dizajnérov k úprave tvaru výduchov ventilácie. Prepracovaná je aj centrálna konzola s novým ovládačom automatickej prevodovky.

Nový je aj operačný systém iDrive 8. Okrem vylepšenej grafiky prináša aj nové rozdelenie ponuky v štýle inteligentného telefónu a nechýba ani hlasové ovládanie. Pribudli funkcie cloudovej navigácie a samozrejmosťou je 5G pripojenie.

V ponuke motorov nedošlo k žiadnej zmene. Výkon jednotlivých motorizácií sa pohybuje od 110 kW do 275 kW. Na výber sú benzínové, naftové aj plug in hybridné jednotky.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní