Autosuv

Ostatné

BMW aktualizuje softvér. Výbavu si bude možné rozšíriť a zaplatiť na diaľku

Veľká aktualizácia softvéru pre existujúce vybrané modely zmení spôsob predaja výbavy. Nové funkcie si možno objednať aj dodatočne, bez nutnosti zásahu do auta.
BMW aktualizuje softvér. Výbavu si bude možné rozšíriť a zaplatiť na diaľku

Bavorská automobilka chystá veľkú aktualizáciu softvéru modelov, využívajúcich operačný systém iDrive 7. Aktualizácia nevyžaduje návštevu servisu a všetko prebehne v priebehu nasledujúcich mesiacov bezdrôtovo. Nové autá budú už z fabriky vychádzať s novým softvérom. Aktualizácia sa dotkne najnovších vozidiel radov 1, 3, 5, 7 a modelu X5. Aktualizácia priniesie viaceré vylepšenia a funkcie, no hlavne dobudúcna zmení spôsob predaja príplatkovej výbavy. V praxi to bude vyzerať asi tak, že vozidlá pôjdu z výroby vybavené potrebným hardvérom a jednotlivé funkcie sa aktivujú na požiadanie na diaľku. V súčasnosti takto možno prikúpiť napríklad asistenčný systém diaľkových svetiel, adaptívny tempomat, prípadne Adaptívny M podvozok (ponuka je v jednotlivých krajinách rôzna).


Nový softvér dostane aj nové BMW radu 4, ktoré začína v týchto dňoch schádzať z výrobných liniek.

V blízkej budúcnosti bude možné na diaľku aktivovať hlavne funkcie, súvisiace s komfortom (vyhrievanie sedadiel) a asistenčné systémy. Jednotlivé produkty budú dostupné na jeden mesiac pre vyskúšanie zdarma. Potom sa záujemca môže rozhodnúť a predplatiť si ich na jeden alebo tri roky. Výhoda do budúcnosti to má byť pri predaji auta druhému majiteľovi, ktorý si bude môcť nakonfigurovať výbavu podľa seba. 

Chystaná aktualizácia softvéru prinesie niekoľko vylepšení. Vylepšená navigácia poskytne viac informácií o prevádzkach v okolí vrátane fotografií, otváracích hodín a ich hodnotenia zákazníkmi. Výpočet trasy, založený na cloudovom systéme, bude rýchlejší a presnejší s informáciami o premávke v danom čase. Systém Connected Parking zároveň ukáže, kde by mohli byť v cieľovej destinácii voľné parkovacie miesta.


Foto: BMW

Nabíjateľné autá budú disponovať informáciami o nabíjacích staniciach, otváracích hodinách a momentálnej obsadenosti. Spolu s aktualizáciou získajú majitelia plug in hybridov aj funkciu eZones. Akonáhle sa vozidlo dostane v meste do nízkoemisnej zóny, tak eZones aktivuje elektrickú jazdu. Na začiatku bude funkcia pracovať v 80 európskych mestách. V rámci vylepšení predstaví BMW aj digitálny kľúč pre majiteľov telefónu iPhone.

Tagy

Pokračovať v čítaní