Autosuv.sk

Ostatné

BMW chce meniť farby stlačením tlačidla

V januári predvedie BMW v Las Vegas niekoľko nových technológií vrátane zmeny farby vozidla.
BMW chce meniť farby stlačením tlačidla

Na januárovej výstave CES v Las Vegas spoznáme tradične viacero noviniek, týkajúcich sa automobilového priemyslu. Na výstavu sa chystá aj BMW, ktoré si pripravilo hneď tri novinky. Informáciu priniesol portál Roadshow, odvolávajúci sa priamo na automobilku.

Na automobilovú mapu sa dostane BMW iX v novej verzii M60. Vychádzať bude zrejme z modelu iX xDrive50, v praxi by to znamenalo dvojmotorovú verziu a batériu s kapacitou 11,5 kWh (využiteľná kapacita 105,2 kWh). Verzia iX M60 dostane, samozrejme, vyšší výkon zrejme niekde okolo hranice 440 kW. Dojazd výkonného modelu by sa mal pohybovať okolo 500 km a cenou určite vysoko prekročí 100 000 eur.

BMW iX

Na výstave ukáže bavorská automobilka aj ďalšie novinky. Jednou z nich má byť "špičkový zážitok z kina" priamo vo vozidle. Či pôjde len o premietanie filmov na obrazovke, alebo dokonca na čelnom skle, dnes povedať nevieme. Na detaily si musíme počkať do januára.

Zaujímavou technológiou určite bude zmena farby karosérie. Nemá ísť pritom len o zmenu odtieňa, alebo zmenu na základe vonkajších svetelných podmienok. BMW chce skutočne zmeniť farbu jednoduchým stlačením tlačidla. Sme skutočne zvedaví, ako to bude vyzerať v praxi a či môže vozidlo meniť dve, alebo dokonca viac farieb.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní