Autosuv.sk

Ostatné

BMW odhalilo už aj kabriolet modelového radu 8

Na kabriolete sa nám páči, že vyzerá dobre s otvorenou a aj zatiahnutou strechou. Charakter mu dodá benzínový osemvalec s poriadnym výkonom.
BMW odhalilo už aj kabriolet modelového radu 8

Na kabriolete sa nám páči, že vyzerá dobre s otvorenou a aj zatiahnutou strechou. Charakter mu dodá benzínový osemvalec s poriadnym výkonom.

BMW už oficiálne ukázalo aj kabriolet, spadajúci do modelového radu 8. Stalo sa tak potom, ako cez týždeň začali po internete kolovať uniknuté fotky novej verzie s plátennou strechou. Rozmerovo sa kabriolet výrazne od svojich súrodencov radu 8 nelíši. Dominuje mu dlhá predná kapota a pri zatvorenej streche svojou siluetou pripomína coupé. Otváranie a zatváranie strechy zaberie 15 sekúnd, čo je veľmi slušný čas a celý proces môže prebiehať za jazdy do rýchlosti 50 km/h. Celkovo zanecháva vozidlo dojem športového auta, aj keď niektoré prvky dizajnu sú samoúčelné. Falošné sú koncovky výfuku, zabudované v zadnom nárazníku a rovnaký dojem máme na základe fotiek aj z výduchov po stranách pod zadnými svetlami.

BMW

Vo vnútri sme sa nedočkali výraznejšieho prekvapenia. Aj nový kabriolet dostal digitálny prístrojový panel po vzore nového BMW radu 3. To isté sa týka aj ďalších častí interiéru, napríklad joysticku automatickej prevodovky a tlačidiel, rozmiestnených v jej okolí.

BMW

Od začiatku predaja budú k dispozícii dve motorizácie. Radový naftový šesťvalec 840d xDrive určite nesklame s výkonom 235 kW, práve naopak, spraví z nového kabrioletu rozhodne dynamické, ale relatívne úsporné auto. Pravý zážitok však prinesie V8 motor 850i xDrive. Ani nám tak v tomto prípade nejde o poriadne nadupaný výkon 390 kW, ale skôr o zážitok z jazdy a zvuk osemvalca pri pohýnaní sa s otvorenou strechou. Dlho však asi nepotrvá, lebo už veľmi rýchlo ho prehluší aerodynamický hluk. Kabriolet s V8 motorom totiž dosiahne rýchlosť 100 km/h už za 3,9 s. 

BMW 8 Cabrio
BMW

Reálna spotreba v tomto prípade vyletí určite poriadne vysoko, keď už tá papierová dosahuje úroveň 10 l. Pri kabrioletoch je to hlavne o zážitku z jazdy. V tomto prípade sa nemusíme báť o dostatok adrenalínu, poriadny zvuk a treťou ingredienciou je príjemný vzhľad. BMW radu 8 patria podľa nás celkovo ku dizajnovo vydareným autám. V prípade kabrioletu nás teší, že vyzerá dobre s otvorenou a aj zatiahnutou strechou.

BMW 8 Cabrio (25 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní