Autosuv.sk

Ostatné

BMW oficiálne potvrdilo model M3 Touring, konkurenta pre Audi RS 4 Avant

BMW postavilo prototyp modelu M3 Touring pred 20 rokmi, ale do sériovej výroby sa nedostalo. Teraz je už príchod rýchlej novinky s praktickým kufrom istý.
BMW oficiálne potvrdilo model M3 Touring, konkurenta pre Audi RS 4 Avant

Dokážete si predstaviť extra priestranný a mimoriadne variabilný batožinový priestor vo vysokovýkonnom športovom vozidle? Takúto otázku kladie BMW vo svojej tlačovej správe. Zatiaľ, čo konkurencia už túto otázku skôr zodpovedala modelmi Mercedes-AMG C63 S Wagon a Audi RS 4 Avant, BMW svoju odpoveď len chystá. Bude ňou model M3 Touring. V minulosti už BMW spravilo rýchle kombi, a to v rámci druhej generácie modelu M5 v roku 1992, a tak isto v rámci štvrtej generácie M5 v roku 2007. Prvýkrát však kombi príde aj ako menší výkonný model M3 Touring. BMW sa už s takouto myšlienkou pohrávalo pred 20 rokmi, kedy postavilo prototyp BMW M3 Touring, ale k sériovej výrobe nedošlo. 

Prvé BMW M3 Touring je stále v úvodných fázach svojho približne dvojročného testovacieho a vývojového programu. To čo sa vzťahuje na všetky ostatné vysokovýkonné športové vozidlá BMW M, platí aj pre BMW M3 Touring: to, že môže tento automobil vyraziť na testovacie jazdy po verejných komunikáciách znamená, že mu bola daná zelená na prípravu do sériovej výroby. Rovnako ako je tomu u iných modelov, intenzívne testovanie bude aj v prípade BMW M3 Touring prebiehať na Nordschleife okruhu Nürburgring. Hovoriť o technike je v tejto fáze vývoja ešte predčasné. BMW potvrdilo len to, čo je všetkým jasné. Pod kapotu sa dostane radový benzínový šesťvalec M TwinPower Turbo.

Tagy

Pokračovať v čítaní