Autosuv.sk

Ostatné

BMW oslavuje 35 rokov modelu M5 edíciou s najvýkonnejším motorom v histórii

Ešte žiadne BMW M5 nemalo taký výkon, ako limitovaný model M5 Edition 35 Years. V praxi to však výrazné zlepšenie akcelerácie neprináša. Nová verzia je výnimočná viacerými doplnkami a limitovaným počtom 350 kusov.
BMW oslavuje 35 rokov modelu M5 edíciou s najvýkonnejším motorom v histórii

Ešte žiadne BMW M5 nemalo taký výkon, ako limitovaný model M5 Edition 35 Years. V praxi to však výrazné zlepšenie akcelerácie neprináša. Nová verzia je výnimočná viacerými doplnkami a limitovaným počtom 350 kusov.

BMW M5 je perfektným príkladom vozidla, ktoré môžete využívať každý deň pri minimálnom kompromise v oblasti komfortu a zároveň ho môžete zobrať na okruh, kde vám ukáže rýchlosť, a aj poriadnu dávku zábavy a adrenalínu pri drifte.

Brutálne rýchla manažérska limuzína je na trhu už 35 rokov a BMW si toto výročie pripomína špeciálnou limitovanou edíciou. Na cesty sa dostane presne 350 kusov BMW M5 Edition 35 Years. Jedinečné vozidlo prekonáva základné BMW M5 (441 kW) a s výkonom 460 kW dostalo pod svoju kapotu najsilnejší motor v histórii. Prvú M5-ku v histórii poháňal radový šesťvalec zo športového BMW M1 s výkonom 210 kW. Teraz pracuje pod kapotou benzínový V8 motor s objemom 4,4 l s technológiou M TwinPower Turbo. Základom pre limitovanú sériu nie je "obyčajné" BMW M5, ale ešte ostrejšia verzia BMW M5 Competition. Názov Competition prináša ešte viac emócií a hlavne výraznejší zvuk. Pár konských síl navyše však už nerobí zázraky. Zrýchlenie na rýchlosť 100 km/h zvládne raketovo za 3,3 s, je to však len o desatinku rýchlejšie v porovnaní so základným BMW M5. 

BMW M5 Edition 35 Years (14 obrázkov v galérii)

Aj preto sa M5 Edition 35 Years musí odlišovať aj inak. Dostalo špeciálnu sivú metalízu Frozen Dark Grey so špeciálnymi pigmentmi, ktoré vytvárajú hladký matný povrch a novo tvarované M disky kolies z ľahkých zliatin v tvare Y sivej farby Graphite Grey. Štandardne dodávaný M brzdový systém dostal strmene lakované vysoko lesklou čiernou farbou. Na požiadanie sa dodáva M karbón-keramický brzdový systém so zlatými strmeňmi. Okrem M multifunkčných sedadiel a celokoženého čalúnenia Merino s béžovým prešívaním z ponuky BMW Individual dodávajú interiéru punc exkluzivity aj lišty s hliníkovo-karbónovou štruktúrou a zlatistou povrchovou úpravou, ktorá sa prvý raz predstavuje práve v tomto vozidle. Trblietavé povrchy s jemnou štruktúrou sa nachádzajú na prístrojovej doske, na obklade výplne dverí a na stredovej konzole. Ďalšími poznávacími znakmi vozidiel s označením Edition sú lišty na prahoch dverí, ktoré nesú nápis M5 Edition 35 Jahre a laserom gravírovaný nápis M5 Edition 35 Jahre 1/350 na kryte držiakov na poháre na stredovej konzole. Presnú cenu špeciálnej verzie sme sa nedozvedeli, ale aspoň pre predstavu už základné BMW M5 začína na sume 121 500 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní