Autosuv.sk

Ostatné

BMW predstavuje okuliare s head-up displejom pre motocyklistov

Inovatívne motocyklové okuliare s technológiou head-up displeja vydržia na jedno nabitie fungovať 10 hodín.
BMW predstavuje okuliare s head-up displejom pre motocyklistov

To, čo sa ešte pred niekoľkými rokmi považovalo za sci-fi, sa teraz vďaka inteligentným okuliarom BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses stáva realitou. Inovatívne motocyklové okuliare poskytujú technológiu head-up displeja známu z automobilového sveta a v reálnom čase zobrazujú priamo v zornom poli jazdca všetky relevantné údaje, ako sú navigácia, rýchlosť, alebo prevodový stupeň, čo prináša mimoriadne predvídavé a tým pádom aj bezpečnejšie jazdenie na motocykli.

Inteligentné okuliare BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses možno pripojiť k smartfónu cez Bluetooth a aplikáciu. Projekcia sa dá polohovať a cez multiovládač na riadidlách motocykla možno voliť nastavenia nielen pred jazdou, ale aj počas jazdy.

Konštrukcia okuliarov a displeja sa prispôsobili špeciálnym potrebám motocyklistov. Okrem toho sa inteligentné okuliare BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses dokážu prispôsobiť aj mnohým tvarom prilieb a tváre. Vďaka tomu sa inteligentné okuliare pohodlne nosia aj na dlhých výletoch. Lítium-iónová batéria umožňuje až desať hodín prevádzky.

BMW Motorrad dodáva s rámom aj dve súpravy certifikovaných UVA/UVB šošoviek. Jedna súprava šošoviek je na 85 % priehľadná a možno ju použiť najmä do prilieb s integrovanými slnečnými clonami. Druhá súprava má tónované sklá, ktoré premenia inteligentné okuliare na dokonalé slnečné okuliare.

Jazdcom, ktorí nosia okuliare, môže optik pomocou RX adaptéra šošovky zbrúsiť a upraviť na požadovanú zrakovú ostrosť (do max. 4 dioptrií). Nositelia kontaktných šošoviek môžu inteligentné okuliare používať bežne. Súpravy obsahujú aj puzdro na okuliare a USB nabíjací kábel.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní