Autosuv.sk

Ostatné

BMW prináša exkluzívnu výbavu pre cestovanie so psom

Okrem špeciálnej výbavy prináša BMW aj sedem rád pre komfortnú jazdu so psom.
BMW prináša exkluzívnu výbavu pre cestovanie so psom

Spoločnosti BMW Italia a Poldo Dog Couture vytvorili špeciálne pre model BMW X7 xDrive40d kolekciu doplnkov, aby mohli štvornohí miláčikovia cestovať bezpečne a v pohodlí. Doplnky od Poldo Dog Couture vytvorila Rossella Barbuto, spolupracovníčka spoločnosti, ktorá chcela do vozidla zakomponovať ženskejší štýl inšpirovaný 60-tymi rokmi. 

Výsledkom sú praktické pomôcky, ale aj parfumy Fresh Woods, vyrobené talianskym laboratóriom. Cestovná súprava obsahuje prútený kufor s koženými vložkami vo vnútri podšitý béžovou alcantarou.

Medzi ďalšie prvky patria:

  • 40 cm bezpečnostný pás z kože a viedenskej slamy na pripevnenie psa k sedadlu pri cestovaní na zadných sedadlách.
  • Vôdzka a obojok z viedenskej slamy.
  • Poťah na zadné sedadlo s rozmermi 50 x 50 cm, ktorý sa dá zrolovať, čím vznikne praktický nosič valcového tvaru, celý z kože a viedenskej slamy, ktorý si môžete vziať so sebou, keď vystúpite z vozidla.
  • Termo fľaša, vložená v puzdre z kože a viedenskej slamy.
  • Deka vyplnená vatelínom, ktorý pripomína jemnosť peria, slúži na to, aby sa vložila do batožinového priestoru.
  • Kožená sieť s viedenskou slamou na oddelenie batožinového priestoru od interiéru pre cestujúcich, aby sa oddelil pes od cestujúcich.
  • Vysúvacia miska, ktorá sa zasunie do bočnej priehradky batožinového priestoru a dá sa ľahko ovládať tlačidlom, ktoré slúži na jej otváranie a zatváranie.

BMW zároveň prinieslo sedem tipov na cestovanie so psom.

1. Privykajte psa pomaly

„Ak chcete vziať svojho psa so sebou do auta, musíte ho na vozidlo včas privyknúť,“ vysvetľuje Evi Graner, majiteľka psej školy grr. „Robiť to v deň, keď potrebujete vyraziť na cesty, je absolútne neskoro.” Jej rada: „Dovoľte vášmu psovi, aby pokojne spoznal interiér vozidla a robte to s vypnutým motorom.” Jednou z možností je presvedčiť psa, aby nasadol do auta s nejakými dobrotami, alebo ho vložiť dovnútra a pár dní ho kŕmiť vnútri, aby vznikli pozitívne asociácie.

2. Vyznačte mu teritórium

Cesta autom prináša psovi veľa emócií. Určité zvyky teda môžu byť užitočné. Pre prepravu psov autom je nevyhnutné, aby mali svoje trvalé miesto. Lepšie, ak je to pohodlný chovateľský pelech, týmto spôsobom má svoj pevný bod a môže si oddýchnuť. Ak je to možné, počas cesty ho tiež z času na čas skontrolujte.

„Do vymedzeného priestoru vložte jeho obľúbenú deku alebo hračku: všetko, čo pes pozná a má rád, mu pomôže uvoľniť sa a cítiť sa v pohode”, dodáva Evi Graner, majiteľka školy grr.

3. Bezpečnostné pásy pre psov

Svojho štvornohého priateľa by ste mali vždy zabezpečiť tak, ako to vyžaduje zákon. Vyhnete sa tak zbytočným rizikám ako aj vysokým pokutám. Pred odchodom do zahraničia je dôležité zistiť si predpisy konkrétnej krajiny. Výber bezpečnostného systému je na vás: či už ide o bezpečnostný pás, nosič pre psa alebo klietku medzi interiérom pre cestujúcich a batožinovým priestorom.

4. Naplánujte si prestávky

Dlhšie cesty môžu byť únavné aj pre vášho štvornohého priateľa. Je bezpodmienečne nutné robiť krátke prestávky, aby ste mohli spolu ísť von a natiahnuť si nohy. Rada odborníka: pred odchodom si vytipujte príjemné lesy na prechádzky alebo vhodné odpočívadlá, vybavené vonkajšou plochou pre psov. Počas každej prestávky zabezpečte psovi dostatok vody.

5. Vystupovanie z auta

Pri vystupovaní z vozidla platí: najskôr vy, potom pes. Pes potom vystupuje s jasným príkazom a dverami najbližšie k jeho miestu. „Týmto spôsobom máte psa neustále pod kontrolou vo vozidle aj mimo vozidla a už sa nemusíte zaoberať svojím bezpečnostným pásom, zatiaľ čo váš pes je už zaneprázdnený čuchaním po okolí alebo behaním po ulici,“ hovorí expertka na psy. Vo všeobecnosti: nezabudnite na vôdzku!

6. Nepreháňajte to s jedlom

Ťažké maškrty sú pred odchodom tabu. Radšej sa rozhodnite pre pár malých dobrôt, aby bol výlet pre psa chutnejší. Niektoré psy trpia na cestách nevoľnosťou a rovnako ako menšie deti sa z toho jednoducho zotavia. Jediná vec, ktorá pomáha, je pomaly privykať zviera na čoraz dlhšie cesty.

7. Zachovajte pokoj

Vybehnúť si na cestách po zmrzlinu, alebo si obsadiť lehátko: ak chcete v lete cestovať so psom, nemôžete ho nechať dlho čakať. Je to najmä preto, lebo autá sa na slnku rýchlo prehrievajú a to môže byť pre vášho psa už po niekoľkých minútach nebezpečné. Pri vysokých teplotách nepomáhajú otvorené okná ani mierny prievan s dodávkou čerstvého vzduchu do interiéru. Najlepšie je preto vziať svojho psa vždy so sebou. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní