Autosuv.sk

Ostatné

BMW ukázalo jedinečný koncept BMW Touring Coupé

Bavorská značka neplánuje vozidlo vyrábať, ale v prípade záujmu nevylučuje malosériovú výrobu niekoľko desiatok kusov.
BMW ukázalo jedinečný koncept BMW Touring Coupé

BMW pripravilo pri príležitosti otvorenia podujatia Concorso d' Eleganza Villa d' Este 2023 svetovú premiéru novej štúdie BMW Concept Touring Coupé. Uzavretý dvojmiestny automobil, ktorý vznikol iba ako jeden kus, pokračuje v tradícii legendárnych klasických modelov značky BMW.

Oddelenie BMW Design prepracovalo tradičný tvar karosérie elegantného kabrioletu Z4, vďaka čomu dostala štúdia tvar shooting brake. Ručne vyrobený jediný kus štúdie BMW Concept Touring Coupé proprociami a názvom pripomína model BMW 328 Touring Coupé, ktorý už v roku 1940 vyhral vytrvalostné preteky Mille Miglia.

"Štúdia BMW Concept Touring Coupé oslavuje prapôvodnú radosť z jazdy," hovorí Domagoj Dukec, šéf oddelenia BMW Design. "Vysoko emotívne vozidlo ako je toto, ukazuje, že vášeň pre všetko, čo súvisí s radosťou z jazdy, bola v priebehu vekov našou súčasťou a rovnaké to bude aj v budúcnosti."

Dizajnový vrchol štúdie BMW Concept Touring Coupé predstavujú tvary jeho zadnej časti. Vznikli z plynulých kontúr strechy, ktoré splývajú so zadnými bočnými panelmi. Pri pohľade zboku padne do oka zreteľne rozpoznateľné spracovanie proporcií shooting brake typické pre značku BMW. Dlhá kapota, aerodynamické obrysy strechy a mohutná zadná časť tvoria charakteristický dvojpriestorový dizajn, zatiaľ čo predĺžená grafika bočných okien s Hofmeisterovým oblúkom a rozšírenými blatníkmi zadných kolies podčiarkujú jeho športovú eleganciu.

Koncept je momentálne jediným vyrobeným kusom a BMW nepočíta so sériovou výrobou, aj keď malá šanca existuje. "(Concept Touring Coupe) je jediným kusom v tomto momente,” povedal Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group. "A neexistujú žiadne konkrétne plány na jeho uvedenie do výroby. Pred odplávaním k jazeru Como sme sa však dohodli, že ak bude dostatočný záujem, pozrieme sa na to. Mohla by to byť veľmi maloobjemová verzia, napríklad 50 áut," povedal van Hooydonk pre portál Motor1.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní