Autosuv.sk

Ostatné

BMW ukázalo nový head up displej viditeľný pre pasažierov

Nová generácia head up displeja s názvom Panoramic Vision sa tiahne cez celú šírku čelného skla.
BMW ukázalo nový head up displej viditeľný pre pasažierov

Nový head-up displej automobilky BMW sa nazýva BMW Panoramic Vision a dostane sa do výroby spolu s prvými modelmi NEUE KLASSE. Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG, to potvrdil počas prejavu na BMW Group výročnej konferencii 2023.

Nový head-up displej, premietajúci informácie na celú šírku čelného skla, vytvára jedinečnú interakčnú a informačnú plochu pre všetkých cestujúcich.

Frank Weber, člen predstavenstva pre vývoj v spoločnosti BMW AG, popisuje hlavné výhody tohto nového revolučného head-up displeja nasledovne: "Čelné sklo sa vďaka našej novej technológii BMW Panoramic Vision stáva jedným veľkým displejom, ktorý otvára úplne nové možnosti dizajnu našich vozidiel. A to bez ohľadu na to, či sa vodič rozhodne, ktoré informácie chce zobraziť vo svojom vlastnom zornom poli, alebo či celý obsah uvidia všetci cestujúci. Revolučná projekcia a výrazne jasnejšie štruktúrovaný kokpit poskytujú nový pôsobivý pocit z priestoru a jazdy. Náš osvedčený slogan „oči na ceste – ruky na volante“ tak posúvame na novú úroveň".

Inovatívna projekčná technológia prvýkrát umožňuje zobrazenia po celej šírke čelného skla viditeľné pre všetkých cestujúcich. BMW Panoramic Vision zobrazuje informácie relevantné pre vodiča a cestujúcich s vyššou intenzitou svetla a kontrastom na zatmavenej ploche na spodnom okraji čelného skla.

To má podľa BMW vytvoriť mimoriadne ostrý obraz, ktorý je vždy viditeľný na celej šírke čelného skla. Informácie potrebné pre konkrétnu jazdnú situáciu sa vždy zobrazia na správnom mieste a v správnom čase.

Tagy

Pokračovať v čítaní