Autosuv

Ostatné

BMW Z4 Concept sa dizajnovo vydaril

Dúfame, že BMW nepripravuje výrazné zmeny na sériovom modeli, takto sa nám to páči.
BMW Z4 Concept sa dizajnovo vydaril

Dúfame, že BMW nepripravuje výrazné zmeny na sériovom modeli, takto sa nám to páči.

Na internete kolujú fotky konceptu BMW Z4 už v predstihu. Pôvodne sa objavili na stránke Bimmerfile, ktorá ich neskôr stiahla. Oficiálna premiéra je pritom naplánovaná na dnes na podujatí Pebble Beach Concourrs d’Elegance. Zatiaľ si musíme počkať aj na oficiálne informácie o predchodcovi sériového modelu Z4.

Prvé obrázky odhaľujú auto s vydareným dizajnom. Vzhľad niektorými prvkami nadväzuje na koncepty X2 a BMW radu 8. Kombinácia trojuholníkových predných svetlometov a rozmerných obličiek vpredu pôsobí dravo. Agresívny štýl dotvárajú veľké nasávacie otvory v spodnej časti. K pocitu nadradenosti za volantom prispeje okrem (zatiaľ nezverejneného) výkonu aj masívna predná kapota.

BMW Z4 Concept

zdroj: BMW

Na boku sa dizajnéri snažili zaujať už tradične rozmernými kolesami, výraznými prelismi a tenkými zrkadlami. Tie sa však v takomto prevedení pravdepodobne nedostanú do sériovej verzie. Nemenej výrazná je aj zadná časť, kde môže oko spočinúť na množstve línií a tvarov. Dokopy to však vytvára jeden vydarený celok. Ostáva nám dúfať, že BMW nepripravuje výrazné zmeny na sériovom modeli, takto sa nám to páči.

Tagy

Pokračovať v čítaní