Autosuv.sk

Ostatné

BMW začalo ponúkať vstavaný antiradar za 25 dolárov na 15 mesiacov

BMW prichádza s novým systémom, založeným na informáciách z databázy a detektorov, zaznamenávajúcich radar.
BMW začalo ponúkať vstavaný antiradar za 25 dolárov na 15 mesiacov BMW

Automobilový priemysel sa v súčasnosti prudko mení. Zmeny sa dotýkajú viacerých oblastí vrátane toho, ako si budeme vyberať príplatkovú výbavu. BMW postupne prechádza na systém, keď nové vozidlá automaticky dostanú všetky TOP technológie z ponuky. Vozidlo dostane napríklad najmodernejšie svetlá a všetky senzory. Či aj budú na konkrétnom vozidle funkčné, závisí od záujmu majiteľa vozidla. Aj najmodernejšie svetlomety sa môžu správať ako obyčajné a ponúknu len klasické prepínanie medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Za ročný poplatok si však bude možné predplatiť funkcie navyše, ktoré z nich spravia inteligentné svetlá, prispôsobujúce svetelný lúč situácii.

Pre autá vyrobené od júla 2020

Takýmto spôsobom si už môžu zákazníci BMW v USA za 25 dolárov na 15 mesiacov objednať službu BMW Traffic Camera. Dotýka sa to vozidiel, vyrobených v júli 2020 a neskôr, ktoré majú vo výbave iDrive Operating System 7 a Live Cockpit Professional. Služba BMW Traffic Camera je na prvé tri mesiace dostupná zadarmo, potom si ju za spomínaný poplatok možno zaplatiť prostredníctvom ConnectedDrive store priamo z auta. 

 

Spolieha sa na databázu aj senzory

Úlohou tejto funkcie je upozorňovať šoféra na policajné radary na trase. Údaje o lokalitách fixných a mobilných radarov čerpá systém v USA z oficiálnych zdrojov. Okrem toho vozidlo používa údaje z detektoru radarov a v reálnom čase upozorní šoféra pomocou prístrojového panelu. Systém bol vyvinutý spoločnosťami Here Connected a Cedar Electronics. "Sme radi, že sme mohli poskytnúť benefity našej, na senzoroch založenej výstrahe, spolu s ďalšími potrebnými informáciami majiteľom BMW vďaka tejto vzrušujúcej spolupráci," komentoval nový produkt a spoluprácu s Here Connected Gail Babbit, šéf Cedar Electronics. Otázkou ostáva či vôbec, a kedy sa nová funkcia dostane do Európy. Vo viacerých krajinách vrátane Slovenska sú totiž zariadenia, ktoré umožňujú odhalenie radarov nelegálne.

Zdroj: Here Connected a Cedar Electronics

Pokračovať v čítaní