Autosuv.sk

Ostatné

BMW zriadi linku na výrobu prototypov batérií s pevným elektrolytom

Nová linka začne fungovať už v prvej polovici tohto roku. Cieľom je optimalizovať výrobný proces a vyrobiť batérie pre testovacie vozidlá.
BMW zriadi linku na výrobu prototypov batérií s pevným elektrolytom

BMW Group posilnilo svoju spoluprácu so spoločnosťou Solid Power v oblasti vývoja batérií s pevným elektrolytom. Nemecká automobilka získala licenciu na zriadenie výrobnej linky na výrobu prototypov batériových článkov s pevným elektrolytom.

Ešte pred zriadením linky sa BMW v spolupráci so Solid Power sústredí na optimalizovanie výrobného procesu. Nová výrobná linka začne fungovať v prvej polovici roku 2023 v Parsdorfe neďaleko Mníchova. Prvé prototypy vozidiel BMW s novým typom batérií sa objavia v roku 2025.

"Tešíme sa na ešte užšiu spoluprácu so Solid Power a pridanie schopnosti vyrábať polovodičové články na základe návrhov Solid Power v našom vlastnom pilotnom zariadení. Očakávame, že táto dohoda urýchli inštaláciu našej prototypovej linky a spoločný cieľ našich spoločností komercializovať túto sľubnú technológiu," povedal Frank Weber, člen predstavenstva BMW AG.

BMW a Solid Power nie sú jediní, ktorí sa pokúšajú preniesť sľubné laboratórne výsledky batérií s pevným elektrolytom do reality. Viackrát sme písali napríklad o snahách Toyoty, či Mercedesu pri ich vývoji. Tento nový typ batérií je považovaný za prelomový a očakáva sa od neho veľký pokrok hneď v niekoľkých smeroch. Okrem dlhšieho dojazdu a rýchlejšieho nabíjania by mali znížiť riziko požiaru, a to všetko pri nižších nákladoch.

Tagy

Pokračovať v čítaní