Autosuv.sk

Ostatné

Bosch v roku 2022 investuje 400 miliónov do výroby čipov

Investícia urýchli rozšírenie výrobných kapacít v Drážďanoch. K navýšeniu kapacít dôjde aj v Reutlingene a nové testovacie centrum pribudne v Malajzii.
Bosch v roku 2022 investuje 400 miliónov do výroby čipov

Bosch pred pár týždňami otvoril novú fabriku na výrobu 300 milimetrových Waferov v Drážďanoch. Ide o tenučké kruhové dosky s priemerom 300 mm, ktoré sú základným prvkom pri výrobe čipov. Teraz oznámil ďalšiu investíciu 400 miliónov na zvýšenie kapacít výroby čipov. V budúcom roku ich preinvestuje do svojich závodov v Drážďanoch, Reutlingene a Penangu (Malajzia).

Pribudnú "čisté miestnosti"

"Dopyt po čipoch rastie ozlomkrky. Vo svetle súčasného vývoja systematicky rozširujeme výrobu, aby sme mohli poskytnúť našim zákazníkom najvyššiu možnú podporu," povedal Volkmar Denner, predseda správnej rady spoločnosti Robert Bosch GmbH. Väčšiu časť investície nasmeruje Bosch do závodu v Drážďanoch, kde sa majú rýchlejšie rozšíriť výrobné kapacity.

Výrobný proces v závode Reutlingen

Okolo 50 miliónov eur investuje v roku 2022 nemecká spoločnosť do závodu v Reutlingene. Celkovo do tohto závodu "naleje" v rozmedzí rokov 2021 až 2023 150 miliónov eur na vytvorenie ďalších tzv. čistých miestností. Zamestnanci v nich musia byť oblečení v špeciálnych oblekoch, ktoré slúžia na ochranu pracovného prostredia. Zabraňujú kontaminovaniu prostredia od malých čiastočiek, prachu, či vlasov. Každá nečistota môže vyrábaný čip znehodnotiť.

V Penangu pribudne testovacie centrum

"Naším cieľom je navýšiť produkciu čipov v Drážďanoch skôr, ako bolo plánované a v tom istom čase rozšíriť kapacitu čistých miestností v Reutlingene. Každý čip navyše, ktorý vyrobíme, pomôže v súčasnej situácii," vysvetlil Harald Kroeger, člen správnej rady v Robert Bosch GmbH.

V závode Penang v Malajzii buduje Bosch úplne nové testovacie centrum. Fungovať začne v roku 2023 a testovať sa tu budú čipy a senzory. Stavebné práce na tomto zariadení začali pritom už v máji tohto roku. Otvorenie testovacieho závodu v Ázii zrýchli dodacie lehoty a skráti vzdialenosti, ktoré čipy absolvujú.

Pokračovať v čítaní