Autosuv.sk

Ostatné

Bulldog Racing Edition pripomína úspešné preteky na Nürburgringu

Každý model vzniká podľa požiadaviek zákazníkov a pred dodaním absolvuje individuálne nastavenia na Nordschleife.
Bulldog Racing Edition pripomína úspešné preteky na Nürburgringu

Bulldog Racing teraz ponúka svojim zákazníkom výnimočné pretekárske náradie: špeciálny model Bulldog Racing Edition. Základ vozidla tvorí veľmi dobre vybavený model MINI John Cooper Works so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, s výkonom 170 kW (231 k) a s maximálnym krútiacim momentom 320 Nm.

S týmto špeciálnym modelom oslavuje súkromný pretekársky tím z Nürburgu najlepší výsledok automobilky MINI v 24-hodinových pretekoch v 64-ročnej histórii značky. Motor a mnohé vlastnosti tohto špeciálneho modelu sa vyrovnajú pretekárskemu vozidlu tímu Bulldog Racing so štartovným číslom #126. Povinne predpísané pretekárske bezpečnostné prvky ustúpili v prospech každodennej použiteľnosti.

"Skončiť na druhom mieste po vyčerpávajúcich 24 hodinách a získať prvé pódium pre značku MINI považujeme za veľký úspech. Myšlienka podeliť sa o tento moment s našimi fanúšikmi sa zrodila v momente, keď sme prešli cieľovou čiarou. Naša najväčšia výzva pri vývoji modelu Bulldog Racing Edition bola udržať ho čo najbližšie k nášmu pretekárskemu vozidlu a zároveň sa ubezpečiť, že stále môže legálne jazdiť na cestách," hovorí Alexander Schabbach, výkonný riaditeľ Bulldog Racing.

Základ edície tvorí odpruženie KW V3 s nastaviteľným tlmením kompresie a odskoku, ktoré okrem iného zvyšuje priľnavosť, zlepšuje jazdné vlastnosti pri zatáčaní a zvyšuje bezpečnosť počas jazdy na limite. Nastavenie odpruženia vykonáva individuálne pre každé vozidlo jeden z profesionálnych jazdcov Bulldog Racing na Nürburgring Nordschleife.

Nezameniteľný vzhľad vozidlu dodávajú aj 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin OZ HyperGT v kombinácii so športovým výfukom značky Remus. Čestné uznanie: po dobrých skúsenostiach s pretekárskymi pneumatikami Pirelli dostal špeciálny model pneumatiky P Zero Performance s rozmerom 205/45 R17. Zadné sedadlá nahrádza súprava Stern Performance Parts Clubsport so vzperou s príslušnou sieťkou a kobercom. Výsledná úspora hmotnosti sa prejavuje na zlepšení výkonu vozidla.

Jeden z vizuálnych vrcholov exteriéru predstavuje veľká dekoračná fólia Bulldog Racing, ktorá tradične zdobí každé pretekárske vozidlo tímu. Vo vnútri sa každé vozidlo z edície Bulldog Racing dodáva s individuálnou plaketou, ktorá identifikuje vozidlo ako očíslovanú limitovanú edíciu a oznamuje aj deň, keď sa nastavovalo jeho odpruženie na okruhu Nordschleife. Okrem toho sa v každom modeli nachádzajú aj rôzne ďalšie diskrétne prvky.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní