Autosuv

Ostatné

Bývalý šéf značky Aston Martin mieri k slovenskému výrobcovi batérií InoBat

Andy Palmer prispeje svojimi skúsenosťami k vybudovaniu "Gigafactory" pri Voderadoch.
Bývalý šéf značky Aston Martin mieri k slovenskému výrobcovi batérií InoBat

Spoločnosť InoBat Auto vstúpila do povedomia výraznejšie v máji tohto roku, keď oznámila investíciu, v rámci ktorej chce postaviť na Slovensku vývojové centrum a pilotnú výrobnú halu na výrobu batérií pri Voderadoch. V ďalšej fáze investícií plánuje rozšíriť výrobu vo veľkom a pri Voderadoch tak vznikne do roku 2024 slovenská "Gigafactory".  InoBat Auto je spoločným podnikom slovenskej spoločnosti Inobat a americkej technologickej spoločnosti Wildcat Discovery Technologies.

Podľa všetkého ide v rámci automobilového priemyslu o veľmi zaujímavý projekt, čo potvrdzuje aj príchod Andyho Palmera, ktorý pôsobil na najvyššom poste v automobilke Aston Martin, predtým zastával vysokú pozíciu v Nissane. Bol pri uvedení elektrického Nissanu Leaf na trh a stál aj pri otvorení troch fabrík na výrobu batérií. Jeho skúsenosti môžu spoločnosti InoBat Auto výrazne pomôcť. 

"Na začiatku ma InoBat zaujal preto, lebo namiesto ponáhľania so stavaním gigafactory, ako všetci ostatní, sa rozhodli začať v malom a použiť umelú inteligenciu na iterácie množstva kombinácií batérií s cieľom nájsť správne chemické zloženie pre každé použitie", cituje Palmera portál Autocar. Podľa Palmera sa InoBat neobmedzí iba na automobilový sektor, ale vidí v ňom jasný cieľ minimálne na začiatku. 

Spoločnosť InoBat plánuje odhaliť novú generáciu batérií v najbližších dňoch. Cieľom je prísť s batériami na mieru pre potreby automobiliek, kedy sa nemusí auto prispôsobovať batériám. 

Zdroj: Autocar a Tesla magazín

Tagy

Pokračovať v čítaní