Autosuv

Ostatné

Časté a drahé poruchy? Do rebríčka sa dostali aj dve európske autá

Motor, tesnenie hlavy valcov a prevodovka sú najčastejšími drahými poruchami. Organizácia Consumer Reports zostavila rebríček problémových áut a z dát odhadla, po akom nájazde k poruche dôjde.
Časté a drahé poruchy? Do rebríčka sa dostali aj dve európske autá

Každé auto raz pôjde do šrotu, pokiaľ nie ste zrovna vlastníkom muzeálneho kusa. Skôr či neskôr príde porucha, ktorá je síce opraviteľná, ale vzhľadom na cenu auta je ekonomický nezmysel sa ňou zaoberať. Na spoľahlivosť áut sa opäť pozrela nezisková organizácia Consumer Reports. Tentokrát sa zamerala na autá s veľkými poruchami, ktoré vyžadujú veľké náklady na opravu. Do popredia sa tak dostali tri problémy, motor, tesnenie hlavy a prevodovka.

V prípade niektorých modelov sa tieto problémy vyskytujú s prekvapivou frekvenciou, v konkrétnom veku a po konkrétnom nájazde. Výsledkom zbierania dát americkej organizácie je rebríček 10 najproblémovejších áut. Dostali sa do neho aj dva európske modely a jeden japonský. Pri konkrétnom aute je uvedený motor, modelový rok problémového vozidla a nájazd, kedy sa porucha pravdepodobne vyskytne. Rebríček začína najhorším autom.

Pokračovať v čítaní