Autosuv.sk

Ostatné

Citroen modernizoval C3, chce ho ešte viac odlíšiť

Výrazných zmien dizajnu sme sa nedočkali. Po novom sa však Citroen C3 môže odlíšiť ešte viac vďaka takmer stovke farebných kombinácií.
Citroen modernizoval C3, chce ho ešte viac odlíšiť

Výrazných zmien dizajnu sme sa nedočkali. Po novom sa však Citroen C3 môže odlíšiť ešte viac vďaka takmer stovke farebných kombinácií.

Nápaditosť sa Citroenu dnes nedá uprieť. Vozidlá francúzskej značky sú okamžite rozpoznateľné, dizajn je extravagantný a jedinečný. Nie každému tento štýl vyhovuje, a preto je vzhľad silnou a zároveň slabou stránkou. Príkladom extravagantného dizajnu je aj model C3. Teraz prešiel modernizáciou, výraznejšej zmeny vzhľadu sa však nedočkal. Vpredu si môžeme všimnúť chrómové prvky, ktoré po novom zasahujú nielen do vrchných párov svetiel, ale aj spodných. Okolie svetiel do hmly, umiestnených v spodnej časti nárazníku, nemusí byť len nudné čierne, ale aj farebné podľa výberu zákazníka. Úpravou vzhľadu prešli aj airbumpy - vankúše na dverách. Takto by sme s vymenovávaním drobností mohli pokračovať, ale nič zásadné by sme nenašli. Citroen ide ďalej svojou extravagantnou cestou a zvyšuje dôraz na individualizáciu vozidla. Aj preto zvýšil počet farebných kombinácií modelu C3 z 36 na 97. Záujemcovia si teraz môžu vybrať zo siedmich farieb karosérie, štyroch kontrastných farieb strechy a troch rôznych dekórov strechy. Pohľad na vzhľad vozidla menia aj rôzne farby diskov, či spomínané farebné doplnky v okolí hmloviek.

Vo vnútri pribudli tiež nové farebné kombinácie interiéru. Novinkou sú aj upravené sedadlá so špeciálnou penou, ktoré už poznáme z modelov C4 Cactus a C5 Aircross. Multimediálny systém sa ovláda pomocou 7-palcového dotykového displeja s možnosťou pripojenia zariadení prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto.

Na výber ostávajú dve verzie trojvalcového motora 1,2 l Puretech s výkonom 83 k resp. 110 k. Naftový motor 1,5 l BlueHDi disponuje výkonom 100 k. Okrem manuálnej prevodovky je v ponuke aj automatická 6-stupňová prevodovka.

Tagy

Pokračovať v čítaní