Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si vo videu Citroen pre Asterixa a Obelixa

Citroen 2CV sa dostane do filmu Asterix a Obelix v podobe dvojkolesového koča.
Pozrite si vo videu Citroen pre Asterixa a Obelixa

Autá sú s filmovým priemyslom pevne prepojené. Teraz nemáme na mysli ich zobrazenie ako vozidla na bežnú prepravu, ale často sú dôležitým článkom deja a vďaka účinkovaniu na striebornom plátne sa dokážu presláviť.

Obľúbeným autom filmárov je Ford Mustang, ale určite si mnohí spomenú aj na auto Jamesa Bonda, Aston Martin DB 5. V sérii filmov o žandárovi zo Saint Tropez v hlavnej úlohe s Louis de Funèsom sa zas predviedol Citroen 2CV, známy pod prezývkou "kačica".

Práve Citroen 2CV sa dostane na plátna znovu, nie však vo svojej klasickej podobe. Veď v novom filme Asterix a Obelix miesto pre autá nie je. Citroen navrhol a postavil pre film dvojkolesový koč s dizajnom 2CV. Návrh dizajnu od prvých skíc až po skonštruovanie zabral necelé tri mesiace. Vo filme sa potom koč 2CV objaví niekoľkokrát.

"Stretnutie týchto dvoch legiend francúzskej kultúry nebolo iným ako výnimočným. Medzi tímami Citroën a Asterix od začiatku vládlo puto úprimnosti a vzájomného rešpektu. Dostali sme túto neuveriteľnú príležitosť vytvoriť a postaviť koncepčný voz od nuly a pri práci na tomto projekte sme prežili najúžasnejší čas. Výsledkom je óda na 2CV, legendárne auto, ktoré reprezentuje Citroën v celej jeho kráse," povedal Pierre Leclercq, globálny riaditeľ dizajnu Citroën.

Samozrejme, po vzore Citroenu 2CV aj dvojkolesový koč musí byť veľmi pohodlný. Citroen preto stavil na "rozprávkové riešenia" a odpruženie koča vyrobil z kančích žalúdkov a strešné okno so svetlometmi zas obsluhujú svetlušky posilnené magickým elixírom.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní