Autosuv.sk

Ostatné

Citroen zvažuje športovú verziu modelu C3, inšpirovanú WRC

Doteraz chýbalo prepojenie medzi úspešným účinkovaním Citroenu vo WRC a bežnými modelmi. Zdá sa, že v blízkej budúcnosti sa to zmení.
Citroen zvažuje športovú verziu modelu C3, inšpirovanú WRC

Doteraz chýbalo prepojenie medzi úspešným účinkovaním Citroenu vo WRC a bežnými modelmi. Zdá sa, že v blízkej budúcnosti sa to zmení.

Najväčšie motošportové úspechy Citroenu, minimálne v posledných desaťročiach, sa spájajú hlavne s najvyššou kategóriou rely, WRC. Sébastien Loeb jej priniesol 9 titulov majstra sveta. Z pohľadu propagácie to značke určite pomohlo, ale žiadne prepojenie medzi ponukou bežných áut a svetom WRC sme doteraz nevideli. Približne pred desiatimi rokmi síce ponúkala Citroen C4 by Loeb, ale išlo iba o kozmeticky upravené vozidlo a využitie slávneho mena. O športovom potenciáli auta sa hovoriť nedalo. Problémom je, že pretekárske autá sú v protiklade k pozícii značky, ktorá sa dnes snaží zaujať štýlom a historicky vsádza na komfortný – plavný francúzsky podvozok. Na druhej strane si dobre v Citroene uvedomujú, akú reklamu motošport a WRC prináša.

„(WRC) má druhý najvyšší počet fanúšikov v motošporte, hneď po F1. Prináša nám to obrovskú publicitu“, citoval šéfku Citroenu, Lindu Jackson, portál Autocar.

V rozhovoroch počas autosalónu vo Frankurte Linda Jackson uviedla, že by rada videla prepojenie medzi C3 na ceste a na trati. na druhej strane však zdôraznila zákaznícky záujem o takéto auto. V každom prípade v Citroene o podobnom aute uvažujú. Nedávno sa k takémuto kroku odhodlala Toyota, ktorá s modelom Yaris GRMN vytvorila prepojenie medzi svetom WRC a bežnými modelmi – čítajte viac KLIKNITE SEM!

Konečné rozhodnutie v Citroene ešte nepadlo a preskúmanie možností novej športovej verzie modelu C3 dostal na starosti produktový manažér, Xavier Peugeot.

„Potrebujeme vytvoriť most medzi motošportovým autom a každodenným autom“, komentoval zámer značky Xavier.

Na druhej strane okrem výkonu Xavier zdôrazňoval potrebu ponúknuť aj ostatné ingrediencie Citroenu, najmä komfort. Portál Autocar vidí športovú verziu C3 ako budúceho konkurenta pre Polo GTI, keďže od neho okrem rýchlosti očakáva aj "vycibrenosť". My hlavne dúfame, že Citroen sa nakoniec rozhodne pre športovo ladený model a ukáže aj bežným šoférom, prečo je vo WRC tak úspešný.

Tagy

Pokračovať v čítaní