Autosuv.sk

Ostatné

Crash test: Čínske vs. nemecké autá

Známe nemecké auto sa v crash teste postaví absolútne neznámej značke z Číny. Výsledok vás asi neprekvapí.
Crash test: Čínske vs. nemecké autá

Známe nemecké auto sa v crash teste postaví absolútne neznámej značke z Číny. Výsledok vás asi neprekvapí.

Existuje veľké množstvo automobilových značiek, ktoré Európanom vôbec nič nehovoria. Hlavným z dôvodov je, že autá týchto značiek na európske cesty nikdy nebudú môcť vstúpiť. Regulácie Európskej únie sú jedny z najprísnejších na svete, a tak okrem nízkych emisií musia byť naše autá v porovnaní so zvyškom sveta superbezpečné.

V minulosti sme písali o tom, ako sa bezpečnosť zlepšila v priebehu rokov. V našom článku sa proti sebe postavili dve Toyoty Corolla s vekovým rozdielom takmer dvadsať rokov. Fakt, že sa za ten čas zlepšila bezpečnosť, až tak neprekvapí. Skôr fakt o koľko sa za tie roky posunula. 

Je dych vyrážajúce sledovať, ako automobilky pristupujú k jednotlivým trhom v rámci jedného krátkeho časového obdobia. Nižšie nároky na bezpečnosť v Číne jednoducho nenútia výrobcov k žiadnej pridanej hodnote, a tak radšej šetria náklady. Slabšie a pravdepodobne lacnejšie výstuže pasívnej ochrany pri čínskych vozoch sa ani zďaleka nedoťahujú na kvalitu, ktorú nám, samozrejme za vyššiu cenu, ponúkajú naše automobilky. Keď ide o bezpečnosť, šetriť by sa nemalo. Crashtest na videu bol vykonaný v rýchlosti 56 km/h.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní