Autosuv.sk

Ostatné

Crash testy Euro NCAP: BMW radu 3 zažiarilo. Peugeot 208 stratil hviezdičku

Za slabším hodnotením treba vidieť sprísnenie testov. Peugeot 208 stratil najmä v ochrane slabších účastníkov cestnej premávky.
Crash testy Euro NCAP: BMW radu 3 zažiarilo. Peugeot 208 stratil hviezdičku

Za slabším hodnotením treba vidieť sprísnenie testov. Peugeot 208 stratil najmä v ochrane slabších účastníkov cestnej premávky.

V najnovšom kole rozbila nezávislá organizácia Euro NCAP štyri nové modely. Nové BMW radu 1 prichádza prvýkrát na trh s pohonom prednej nápravy, na schopnosti prejsť nárazovými testami bez straty hviezdičky sa však nič nezmenilo. Slabším miestom bola ochrana krku posádky vpredu pri náraze zozadu, čo sa podpísalo pod výrazne slabšie hodnotenie ochrany dospelých pasažierov. V konečnom hodnotení to na 5 hviezdičiek stačilo. V testoch zažiarila nová generácia BMW radu 3, ktoré dosiahlo zatiaľ najlepšie hodnotenie spomedzi veľkých rodinných áut v sprísnených testoch 2018/2019. "Je dobré vidieť prémiové značky z Nemecka a odinakiaľ zachovávať veľmi vysoké štandardy, ktoré si vytýčili a pokračovať v získavaní päť hviezdičkového hodnotenia", komentoval výsledok Michiel van Ratingen, generálny sekretár Euro NCAP.

Euro NCAP - BMW radu 3

Peugeot 208 stratil v hodnotení testov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou jednu hviezdičku. V praxi to však neznamená, že je menej bezpečný, práve naopak. Za ziskom "iba" štyroch hviezdičiek je sprísnenie testov. Peugeot doplatil najmä na slabšie hodnotenie ochrany chodcov a slabších účastníkov premávky. Nepomohla mu ani chýbajúca funkcia automatického núdzového brzdenia pri hroziacom strete s cyklistom. V ostatných oblastiach mal Peugeot našliapnuté na zisk piatich hviezdičiek. 

Jeep Cherokee prešiel výrazným vylepšením v oblasti bezpečnosti v porovnaní s modelom testovaným minulý rok. Za ziskom štyroch hviezdičiek netreba hľadať jednu výraznejšiu slabinu. Vozidlo malo vo všetkých hodnotených kategóriách dobré výsledky, nie však perfektné, potrebné pre najlepšie hodnotenie.

AutoDospelíDetiChodciAsistenčné systémyPočet hviezdičiek
BMW radu 183 %87 %76 %72 %5
BMW radu 397 %87 %87 %76 %5
Peugeot 208                  91 %86 %56 %71 %5
Jeep Cherokee80 %78 %56 %69 %5

Tagy

Pokračovať v čítaní