Autosuv.sk

Ostatné

Cupra Ateca prichádza v špeciálnej limitovanej verzii. Vyrobia len 1 999 kusov

Pri podobných sériách sú zmeny často len kozmetické. Cupra Ateca Limited Edition však prináša aj pár funkčných vylepšení.
Cupra Ateca prichádza v špeciálnej limitovanej verzii. Vyrobia len 1 999 kusov

Pri podobných sériách sú zmeny často len kozmetické. Cupra Ateca Limited Edition však prináša aj pár funkčných vylepšení.

Značka Cupra je spájaná so športovo ladenými autami, teraz si však aj na svoje pomery pripravila niečo špeciálne. Cupra Ateca Limited Edition, limitovaná na 1.999 kusov, posúva Atecu ešte o krok ďalej špecifickými prvkami s cieľom ešte zvýrazniť jej športové vlastnosti.

Exteriér

Prvky siahajú od nápisu Cupra medenej farby po exkluzívne vonkajšie detaily ako unikátny strešný spojler a kryty vonkajších spätných zrkadiel z karbónu medenej farby – špeciálneho materiálu, vyhradeného pre model Cupra Ateca Limited Edition. Paleta farieb karosérie obsahuje nový sivý odtieň laku karosérie Graphene Grey – vyhradený exkluzívne pre model Cupra Ateca Limited Edition, ako aj nápadné farby Energy Blue a Rodium Grey. Vonkajší dizajn dotvárajú 20-palcové disky kolies medenej farby s novým dizajnom, ktoré súčasne zväčšujú rozchod kolies vpredu a vzadu. Okrem toho disponuje limitovaná edícia vysoko výkonnými brzdami Brembo so zväčšenými kotúčmi.

Cupra Ateca Limited Edition (23 obrázkov v galérii)

Interiér s exkluzívnymi detailami 

Vodič sa s osobitosťami limitovanej série stretne ešte skôr, ako nastúpi do kabíny – už kľúč od vozidla má karbónový kryt Cupra. V interiéri jedinečnosť pokračuje poťahmi škrupinových športových sedadiel z alcantary vo farbe Petrol Blue - materiálu, opakujúceho sa aj na zadných sedadlách a čalúnení dverí. 

Modifikácie interiéru dopĺňajú čierne rámiky mriežok ventilácie a obklady z karbónu medenej farby na prístrojovej doske a paneli ovládania klimatizácie v stredovej konzole. Osobitý vzhľad dotvárajú špecifické velúrové rohožky na podlahe kabíny.

Výkon

Cupra Ateca Limited Edition sa spolieha na prepĺňaný benzínový štvorvalec 2.0 TSI s priamym vstrekovaním paliva, dosahujúci výkon 221 kW (300 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm, 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG, systém pohonu všetkých kolies 4Drive, progresívne riadenie a výfukovú sústavu Akrapovic. Okrem poriadneho zvuku a zníženia prietokového odporu prispieva výfuková sústava aj k úspore hmotnosti o 7 kg oproti štandardnému vyhotoveniu. Pre uvedenie modelu Cupra Ateca Limited Edition na trh španielska značka spustila svoju prvú online rezervačnú platformu, na ktorej si zákazníci môžu rezervovať vozidlo od 6 týždňov pred spustením predaja. Cena tohto kúsku sa pohybuje od 35 000 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní