Autosuv.sk

Ostatné

Cupra začína s výrobou Formentoru a štartuje predpredaj

Cupra sľubuje širokú paletu motorov vrátane plug in hybridu a najsilnejšej verzie 2,0 TSI s výkonom 225 kW.
Cupra začína s výrobou Formentoru a štartuje predpredaj

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu Cupra Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky Cupra, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell. Pri tom mu sekundoval Jordi Gené, továrenský jazdec Cupra a mnohonásobný víťaz pretekov cestovných automobilov na okruhoch WTCC (World Touring Car Championship). Táto testovacia jazda odštartovala odpočítavanie do spustenia výroby nového modelu, ktorý sa objaví na cestách už túto jeseň.


Foto: Cupra

Prvý model, vyvinutý exkluzívne pre Cupru, sa bude vyrábať na linke číslo 2 v závode Martorell. Pre záujemcov, ktorí chcú ako prví jazdiť na novej vlajkovej lodi španielskej športovej značky, bude od júna spustený predpredaj. Wayne Griffiths zdôraznil, že „Formentor je prvý model, skonštruovaný exkluzívne pre značku Cupra a predstavuje bod zlomu v našom úsilí osloviť automobilových nadšencov na celom svete. Po inaugurácii Cupra Garage a prezentácii modelového radu Cupra Leon signalizuje Formentor začiatok vzrušujúcej novej etapy a stane sa jedným z pilierov značky.“

Cupra Formentor sa začne predávať na jeseň a bude k dispozícii so širokým portfóliom motorov až po benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k). Od roku 2021 bude k dispozícii aj pohon plug-in hybrid s maximálnym systémovým výkonom 180 kW (245 k) a elektrickým dojazdom približne 50 kilometrov. Model Formentor, pomenovaný po myse na ostrove Mallorca, integruje inovatívne bezpečnostné asistenčné systémy a najmodernejšie technológie digitálnej konektivity ako nový systém infotainmentu s displejom 30,5 cm (12 palcov). Otázna pre nás ostáva v tejto chvíli cena. Dozvieme sa ju zrejme už čoskoro, veď predpredaj nového modelu sa už začína.

Tagy

Pokračovať v čítaní