Autosuv.sk

Ostatné

Ďalší škandál s emisiami: Týka sa najluxusnejších modelov Audi

Po prevalení Volkswagen Dieselgate začala na povrch vychádzať špina aj pri ďalších výrobcoch. Nielen japonskí, ale aj francúzski výrobcovia riešia problémy týkajúce sa podvodného systému na obídenie emisných testov. Bumerang sa vracia naspäť k nemeckému koncernu, kde by mali
Ďalší škandál s emisiami: Týka sa najluxusnejších modelov Audi

Po prevalení Volkswagen Dieselgate začala na povrch vychádzať špina aj pri ďalších výrobcoch. Nielen japonskí, ale aj francúzski výrobcovia riešia problémy týkajúce sa podvodného systému na obídenie emisných testov. Bumerang sa vracia naspäť k nemeckému koncernu, kde by mali byť dotknuté jedny z najexkluzívnejších modelov. Audi A7 a A8.

Nemecké ministerstvo dopravy obvinilo spoločnosť Audi z podvádzania pri emisných testoch. Teraz má za povinnosť začať zvolávaciu akciu pre približne 24000 kusov áut. Ide o šesť a osemvalcové vznetové motory vyrobené v rokoch 2009-2013. 

Podľa ministerstva produkovali automobily so štyrmi kruhmi viac ako dvojnásobok povoleného množstva oxidov dusíka (NOx). Automobilka mus' vyriešiť tento problém do 12.6.2017.

Tagy

Pokračovať v čítaní