Autosuv.sk

Ostatné

Defender, Discovery a Range Rover sa stanú samostatnými značkami

Automobilka Jaguar Land Rover plánuje vznik nových značiek, pomenovaných po svojich úspešných modeloch.
Defender, Discovery a Range Rover sa stanú samostatnými značkami JLR - Ilustračné foto

Jaguar Land Rover ohlásil ďalšie detaily zo svojho plánu Reimagine, v rámci ktorého príde k množstvu zmien. V najbližších piatich rokoch preinvestuje až 15 miliard libier do vývoja autonómnych a digitálnych technológií, vozidiel a umelej inteligencie.

Podstatnou správou v tejto chvíli je rozšírenie počtu značiek. Nové značky preberú názvy po zavedených známych modeloch. Popri Jaguaroch sa samostatnou značkou stane Defender, Discovery a Range Rover.

"Kľúčovým bodom našej stratégie Reimagine je vytvorenie "Domu Značiek", čo je prirodzený vývoj s cieľom pozdvihnúť a umocniť jedinečnosť našich charakteristických britských značiek," povedal Profesor Gerry McGovern OBE, hlavný kreatívny riaditeľ JLR.

JLR zároveň prezradil, že prvým modelom, ktorý vznikne v rámci plánu Reimagine bude luxusný 4-dverový Jaguar GT. Vynikať bude výkonom a v tomto smere prekoná všetky sériové modely Jaguar v histórii. Vozidlo za približne 110 000 eur prejde na jedno nabitie 700 km.

Nový model spoznáme už tento rok, na trhy sa dostane v priebehu roku 2024 a k zákazníkom v roku 2025. V pláne sú aj ďalšie elektromobily a modely so spaľovacím motorom skončia do roku 2030, kedy bude JLR čisto elektrickou automobilkou.

Tagy

Pokračovať v čítaní