Autosuv.sk

Ostatné

DeLorean z Návratu do budúcnosti sa dočká nástupcu

Nový elektromobil bude jasne odkazovať na pôvodný DeLorean. V podobe konceptu ho spoznáme v auguste.
DeLorean z Návratu do budúcnosti sa dočká nástupcu DeLorean

Model DMC DeLorean sa predával iba krátky čas v rokoch 1981 až 1983. Napriek tomu je vďaka svojmu vzhľadu a hlavne vďaka účinkovaniu vo filme Návrat do budúcnosti slávny po celom svete. Po vyše 40 rokoch prichádza DeLorean Motor Company s jeho nástupcom.

Opäť sa vraj dočkáme auta, za ktorým sa budú ľuďom otáčať hlavy. Viacerými dizajnovými prvkami bude odkazovať na svojho slávneho predchodcu. Príkladom je aj strieborno čierna farebná kombinácia. Okrem titulnej fotografie a siluety s otvorenými dverami máme už iba jednu oficiálnu informáciu. Nové auto sa vo forme konceptu predstaví 18. augusta na Concours d'Elegance v Pebble Beach.

Aspoň niečo zo zákulisia prezradil šéf automobilky, Joost de Vries, v rozhovore pre Car and Driver. Znovuzrodený elektrický DeLorean má ponúknuť dojazd minimálne 300 míľ (482 km). Postavený bude na novej na mieru vyvinutej platforme. Nie všetky komponenty však budú výsledkom vývoja v DeLorean. Časti pohonu ako elektromotor a batériu získa od externých dodávateľov.

Podľa de Vriesa nedáva zmysel, aby spoločnosť tejto veľkosti vyvíjala všetky súčasti doma. Pôvodný DeLorean pútal pohľady, ale už menej vynikal výkonom. V prípade nástupcu to bude podobné a de Vries vylúčil označenie hyperauto. Viac sa dozvieme zrejme až v auguste.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link