Autosuv.sk

Ostatné

Diaľničná známka 2018: Všetko dôležité sa dozviete tu

Koncom januára uplynie platnosť elektronickej diaľničnej známky z roku 2017. Prečítajte si, aké sú ceny známok na tento rok a ako si ju môžete čo najpríjemnejšie kúpiť.
Diaľničná známka 2018: Všetko dôležité sa dozviete tu

Koncom januára uplynie platnosť elektronickej diaľničnej známky z roku 2017. Prečítajte si, aké sú ceny známok na tento rok a ako si ju môžete čo najpríjemnejšie kúpiť.

Ostáva už len pár dní, počas ktorých je možné využívať diaľničnú známku z predošlého roka. Koncom januára budú vodiči nútení zaplatiť si za využívanie diaľnice opäť a keďže ročné známky na Slovensku platia do konca januára nasledujúceho roka, nezáleží na tom, či si ju kúpite teraz alebo o pár dní. Preto sa neoplatí zbytočne čakať. V krátkom článku vám prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, čo by ste o elektronickej známke na rok 2018 mali vedieť.

Ceny sa nemenia

Polemika ohľadom cien známok na nasledujúce obdobie vyvoláva koncom roka vždy veľkú polemiku. Ani tento rok sa však na cenách eznamky nič nemení. Od roku 2016 sa stále vozíme na Slovensku za nezmenenú cenu. Za najdrahšiu ročnú známku zaplatíte poplatok 50 eur, mesačná a desaťdňová sú lacnejšie. Dostanete ich za 14 a 10 eur. Výhodou nového systému je, že pri všetkých typoch známok okrem ročnej si môžete priamo pri kúpe vybrať deň, odkedy bude známka platiť. Môžete si ju tak kúpiť už dnes a nastaviť, aby jej platnosť začala plynúť až o mesiac

TypCenaPlatnosť
Ročná50 eurdo 31.1.2019
Mesačná14 eur30 dní od začiatku platnosti
10- dňová10 eur10 dní od začiatku platnosti

Zakúpiť si ju môžete viacerými spôsobmi

Zatiaľ, čo papierové diaľničné známky ste si mohli kúpiť iba na predajných miestach alebo čerpacích staniciach, eznamka ponúka možnosť zaplatiť za svojho štvorkolesového miláčika aj z pohodlia domova. Nejde o žiadnu novinku, no prax ukázala, že mnohí ľudia sa nákupu cez internet boja. V skutočnosti ide o veľmi jednoduchý proces podobný nákupu v e-shopoch.

Webová stránka

Či už ste na počítači, tablete alebo smartfóne, vašu novú diaľničnú známku si môžete kúpiť z akéhokoľvek miesta, ktoré je pripojené na internet. Na webe eznamka.sk iba kliknete na možnosť "kúpiť" a intuitívne rozhranie vás prevedie celým procesom. Ak by ste mali strach, že pri platení cez internet neprejde platba okamžite alebo nastane iný problém, nemusíte mať obavy. Po vykonaní transakcie vám príde na email potvrdenie o platnosti spolu s daňovým dokladom o zaplatení.

zdroj: Youtube.com

Mobilná aplikácia

Pre smartfóny vyvinula spoločnosť SkyToll v spolupráci so spoločnosťou Intellicom aj aplikáciu s názvom "eznamka." Je podporovaná na všetkých moderných sytémoch Android a iOS. Môžete si ju stiahnuť z AppStore alebo Google Play. Jej výhodou je, že po ukončení transakcie bude aplikácia slúžiť ako doklad o tom, že ste za známku zaplatili. Máte ho tak spolu s telefónom vždy pri sebe. Potvrdenie dostanete samozrejme opäť aj na váš email Pre prípad, že vlastníte viac áut, môžete mať v jednej aplikácií uložených viac známok naraz. Platí to však len v prípade, že boli objednané pod rovnakým účtom.

zdroj: Youtube.com

Čerpacia stanica

Pre nepriaznivcov internetu ostáva ešte stále možnosť zakúpiť si elektronickú diaľničnú známku cez POS, teda priamo na mieste predaja. Diaľničnú známku vám vydajú na každej dobrej čerpacej stanici.

Tagy

Pokračovať v čítaní