Autosuv.sk

Ostatné

"Doctor" Valentino Rossi nastúpi na svoje posledné preteky

V nedeľu o 14:00 nastúpi legendárny Valentino Rossi na posledné preteky svojej kariéry.
"Doctor" Valentino Rossi nastúpi na svoje posledné preteky

Na webe AutoSUV sa nezvykneme často venovať motoristickému športu a už vôbec nie motocyklom. Teraz však musíme spraviť výnimku, pretože kariéru končí legenda, 9-násobný majster sveta, "The Doctor" Valentino Rossi. Posledné kolá svojej kariéry si odkrúti na okruhu vo Valencii.

"Valencia je vždy špeciálny víkend a môžu to byť náročné preteky z rôznych dôvodov, špeciálne preto, že sú vždy posledným kolom v ročníku - okrem minulého roku, keď sme končili v Portugalsku. V každom prípade je to niekde, kde som zažil veľmi dobré časy. Dúfam v dobré počasie, aby sme sa v posledných pretekoch mohli sústrediť na umiestnenie v top 15 a získať nejaké ďalšie body," priblížil svoj pohľad na posledné preteky sezóny Rossi.

Foto: Yamaha - Valentino Rossi

Ešte pred víkendom sa The Doctor dočkal veľkého prekvapenia v podobe deviatich motocyklov, s ktorými získal svojich 9 titulov majstra sveta (vrátane šiestich v najvyššej kategórii MotoGP a jedného v triede do 500 cm3 - predchodca MotoGP). Video z udalosti si môžete pozrieť TU.

"Aj napriek tomu, že to budú moje posledné preteky v MotoGP, cítim sa normálne a myslím, že je to OK, špeciálne po tak dlhej sezóne. Možno niekoľko dní po tomto víkende to bude pre mňa iný rok, uvidíme. Dúfam, že budem mať šancu povedať mojim fanúšikom správnym spôsobom ‘ciao’ a ďakujem za podporu," zhrnul svoje pocity Rossi.

Po pretekoch "ukradne" všetku pozornosť tradične patriacu víťazovi pretekov práve 42-ročný Talian. V posledných pretekoch nie príliš vydarenej sezóny nemá veľké šance na pódiové umiestnenie. Valentino Rossi sa však za 26 rokov zapísal do histórie ako najúspešnejší motocyklový pretekár po boku Giacoma Agostiniho, ktorý sa preslávil v rokoch 1964 až 1967.

Pokračovať v čítaní