Autosuv.sk

Ostatné

Dojazd 480 km za 5 minút: Revolúcia v elektromobiloch sa blíži

Dnešné elektromobily sú tíché a šetrné k životnému prostrediu. Napriek tomu mnohí vodiči uprednostnia autá jazdiace na fosílne palivá. Dôvod je jednoduchý. Najväčšou nevýhodou elektromobilu je, že doňho miesto peňazí investujete čas. S novými batériami môže byť dlhé č
Dojazd 480 km za 5 minút: Revolúcia v elektromobiloch sa blíži

Dnešné elektromobily sú tíché a šetrné k životnému prostrediu. Napriek tomu mnohí vodiči uprednostnia autá jazdiace na fosílne palivá. Dôvod je jednoduchý. Najväčšou nevýhodou elektromobilu je, že doňho miesto peňazí investujete čas. S novými batériami môže byť dlhé čakanie minulosťou.

Nízky dojazd, na ktorý musíte čakať hodiny pri nabíjacej stanici. Takto vyzerá obraz dnešného elektromobilového motorizmu. Spoločnosť StoreDot vyvinula batérie, ktoré by mali celú situáciu zvrátiť a elektromobily spopularizovať aj mimo okruhu ekoaktivistov. Batérie fungujúce na princípe organickej nanotechnológie nemajú takmer nič spoločné s aktuálnou Lítiovo-Iónovou stavbou akumulátorov a pristupujú k problematike z úplne nového uhla.

Novým technologickým prístupom chce spoločnosť StoreDot zlepšiť dojazd elektromobilov a zároveň radikálne skrátiť dobu nabíjania. 5 minút je doba, za ktorú sa články vedia dobiť tak, aby bol elektromobil schopný prejsť skoro 500 kilometrov.

FlashBattery: Ako to funguje?

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní