Autosuv.sk

Ostatné

Elektrický Jeep Avenger má vyniknúť v teréne

Jeep Avenger vyniká výškou podvozka aj nájazdovými uhlami a dočkáme sa aj verzie s pohonom všetkých kolies.
Elektrický Jeep Avenger má vyniknúť v teréne

Krátko pred predstavením Jeep oficiálne potvrdil to, čo sme už tušili. Teda, že nový elektrický crossover Avenger sa spoľahne na novú generáciu elektrického pohonu koncernu Stellantis. Druhá generácia 400-voltového elektrického hnacieho ústrojenstva ponúkne systémový výkon 115 kW a krútiaci moment 260 Nm.

Nová batéria s kapacitou 54 kWh umožní vozidlu prejsť na jedno nabitie 400 km a v mestskom cykle až 550 km. Pri použití 100 kW kábla Mode 4 na jednosmerný prúd a rýchlej verejnej nabíjacej stanice je možné vozidlo nabiť na 30 km dojazd za 3 minúty. Za 24 minút sa potom batéria nabije z 20 na 80 %.

V teréne sa nestratí

Avenger je prvým vozidlom značky Jeep s pohonom predných kolies, ktorý je štandardne vybavený systémami Selec-Terrain® a Hill Descent Control. Systém Selec-Terrain® ponúka šesť režimov: „Normal“ pre každodennú jazdu; „Eco“ na zvýšenie dojazdu; „Sport“ pre viac zábavy z jazdy; „Snow“ pre maximálnu trakciu na zľadovatených vozovkách alebo cestách; „Mud“ na optimalizáciu výkonu a zlepšenie priľnavosti v blate; a „Sand“, ktorý eliminuje riziko uviaznutia na piesočnatej pôde.

Jazde v teréne bola prispôsobená aj karoséria. Vozidlo má krátke previsy a dobré uhly nájazdu (20°), prejazdu (20°) a zjazdu (32°). So svetlou výškou 200 mm je Avenger lídrom vo svojej kategórii.

V tlačovej správe sa zatiaľ nič nedozvedáme o pohone všetkých kolies, ale britský portál AutoCar už informoval aj o príchode modelu s pohonom všetkých kolies.

Vyrábať sa bude v Poľsku

Avenger je ušitý na mieru európskeho zákazníka a aj vyrábať sa bude v Európe, konkrétne v poľských Tychách. Po Avengeri môžeme očakávať v Európe príchod ďalších štyroch elektromobilov značky Jeep. Postupne nám ich predstaví do roku 2025.

Po príchode na trh bude Avenger dostupný najskôr exkluzívne vo verzii First Edition, neskôr bude ponúkaný tradične vo viacerých stupňoch výbavy.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní