Autosuv.sk

Ostatné

Elektrický vozík Hyundaiu zvládne prekvapivé veci

Pre lepšiu predstavu o schopnostiach a využití tohto vozíka si určite pozrite video pod článkom.
Elektrický vozík Hyundaiu zvládne prekvapivé veci

Mobile Eccentric Droid (MobED) je malá elektrická platforma so širokým spektrom využitia. Malý elektrický podvozok je 67 cm vysoký, 60 cm široký, 33 cm vysoký a váži 50 kg. Rázvor náprav je 65 cm pre vyššiu stabilitu vo vyšších rýchlostiach, a potom sa zmenší na 45 cm pre lepšiu manévrovateľnosť v nízkych rýchlostiach v náročnejšom prostredí. Maximálna rýchlosť vozíka je 30 km/h a batéria s kapacitou 2 kWh mu umožňuje jazdiť približne štyri hodiny.

Ku každému kolesu sú prippojené až tri malé elektromotory. Jeden slúži na pohon, druhý na natáčanie kolesa a tretí na dvíhanie podvozku. Vozík má vďaka tomu schopnosť zvládnuť prejazd cez rôzne prekážky a aj v stúpaní je platforma v rovine.

Platformu možno využiť pre interiérové aj exteriérové roboty, ako pojazdný kočík, vozík pre zdravotne postihnutých, ale napríklad aj ako pojazdný podvozok pre kameru pri tvorbe filmov. Pre lepšiu predstavu o schopnostiach a využití tohto vozíka si určite pozrite video pod článkom.

Hyundai plánuje elektrický vozík oficiálne predstaviť začiatkom januára na podujatí CES 2022 v Las Vegas v rámci svojej vízie o budúcnosti robotiky.

Tagy

Pokračovať v čítaní