Autosuv.sk

Ostatné

Emisie zabíjajú legendu. Subaru WRX STI v Európe končí

Nad Subaru WRX STI sa v Európe sťahujú mračná emisií. Ikonické auto sa v dnešnej podobe už dlho na starom kontinente predávať nebude.
Emisie zabíjajú legendu. Subaru WRX STI v Európe končí

Nad Subaru WRX STI sa v Európe sťahujú mračná emisií. Ikonické auto sa v dnešnej podobe už dlho na starom kontinente predávať nebude.

Nemecké zastúpenie značky Subaru potvrdilo, že model WRX STI sa už nebude vyrábať pre európsky trh. Informáciu priniesol portál Carscoops. Subaru WRX STI je legendárnym modelom značky. Nikdy nedosahovalo rekordné predajné čísla, kupujú si ho najmä automobiloví nadšenci. Malá skupina zákazníkov zrejme nedokáže priniesť taký zisk, aby Subaru dokázalo udržať model pri živote pri vysokých nákladoch na vývoj. Nakoniec Subaru WRX STI nebolo nikdy o ziskoch, ale bolo výstavným vozidlom automobilky – pojazdnou reklamou, ktorú obdivovali mnohí. Posledným klincom do rakvy sú sprísňujúce sa emisné normy. 

Subaru WRX STI
Subaru

„WRX STI má dlhú a úspešnú motošportovú minulosť a užíva si malú, ale oddanú skupinu fanúšikov. Zvyšujúca sa prísnosť emisných pravidiel v Európe robí podmienky pre tak klasického športovca ťažšie, čo je dôvodom, prečo sa výrobca rozhodol ukončiť výrobu,“ citoval Carscoops Christiana Amendu, šéfa Subaru Deutschland.

Subaru WRX STI
Subaru

„Začiatkom leta 2018 sa nebudú vyrábať žiadne nové vozidlá pre európsky trh, ale predaje budú predĺžené minimálne do konca roku 2018, vďaka dostatku predobjednávok. Samozrejme, štvornásobnému víťazovi 24 hodinových pretekov na Nürburgring Nordschleife chceme dopriať patričnú rozlúčku, na detailoch sa pracuje“ dodal Amenda. Či sa pod rozlúčkou chystá špeciálna výbehová edícia Subaru WRX STI, uvidíme v nasledujúcich mesiacoch. V každom prípade fanúšikovia v Európe majú poslednú možnosť na získanie ikonického Subaru WRX STI, minimálne v takej podobe ako ho poznáme dnes. V budúcnosti sa možno ešte vráti ako elektrifikovaný model. Elektrifikované Subaru WRX STI – dnes to musí oddaným fanúšikom “trhať“ uši.

Tagy

Pokračovať v čítaní