Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si galériu z ESET Historic Cup Dunajská Streda

Ani slnko ani dážď veterány nezastaví...
Pozrite si galériu z ESET Historic Cup Dunajská Streda

Seriál  ESET Historic Cup sa úspešne prehupol do svojej druhej polovice. Tretie stretnutie jázd pravidelnosti sa konalo na dráhe v Dunajskej Strede za veľmi nestáleho počasia. S radosťou konštatujeme, že okrem stálych (nielen starších) účastníkov, viď M. Rajnoha, P. Gallo, V. Miklík, pribudli jazdci na youngtimeroch V. Filakovský, V. Krupa, či P. Babinec (novo naladené BMW 320).

Od rána pršalo ako z krhly, trať mokrá a šmykľavá a asi aj preto sa nám podarilo vyrobiť toľko hodín, že ani Pražský orloj ich toľko nemá. Prvú jazdu absolvovali účastníci už na obschnutej trati, najlepšie ju zvládol Marian Rajnoha s rozdielom časov dvoch meraných kôl 0,019 s. V druhej jazde sa na nás už usmievalo slniečko, a tak aj časy na kolo boli podstatne lepšie. Druhú jazdu vyhral M. Nemčovič, rozdiel časov dvoch meraných kôl 0,008 s.

Potom sa už začalo to, na čo sa všetci tešili - spoločný raut na počesť oslávenca Vlada Krupu. A samozrejme, sme si pripili nealko sektom aj s ďalšími oslávencami M.Rajnohom a M.Brázdikom. Živió!

Slnka bolo už asi dosť, tak na vyhlásení výsledkov sme zažili krátku prietrž mračien. Poháre ako i vecné dary od sponzorov boli rozdané, a tak sme mohli už za slnečného počasia pobaliť svoje veterány a vydať sa na cestu domov. Sláva víťazom a česť porazeným! ...a už sa tešíme na finále na dráhe v Dlhej pri Trnave.

Foto: Marián Bazala  
Text: Jožo Pavlik

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní