Autosuv.sk

Ostatné

Fisker Ocean má najdlhší dojazd spomedzi elektrických SUV v Európe

Dojazd vozidla podľa WLTP prekoná hranicu 700 km a Fisker Ocean sa tak stane elektrickým SUV s najdlhším dojazdom spomedzi konkurencie predávanej v Európe.
Fisker Ocean má najdlhší dojazd spomedzi elektrických SUV v Európe

Nové elektrické SUV vyrábané v Európe, Fisker Ocean sa začne predávať v priebehu týždňov. Ešte predtým musí prejsť európskou homologizáciou. K dispozícii budú okrem základného modelu Sport s menšou batériou a s jedným motorom aj výkonnejšie dvojmotorové verzie Ultra a Extreme s väčšou batériou.

Fisker doteraz uvádzal dojazd svojho najdrahšieho modelu Extreme vyše 560 km podľa meracieho cyklu EPA. Išlo o odhad na základe simulácie automobilky, ktorý sa nemusí presne zhodovať s realitou. Navyše merací cyklus EPA je považovaný za presnejší ako v Európe používaný cyklus WLTP.

Nebolo teda prekvapením, že podľa cyklu WLTP dojazd verzie Extreme narástol na 707 km. Výsledky testu dokonca prekonali aj pôvodné očakávania výrobcu. Aj keď výsledky WLTP testu sú mierne nadhodnotené v porovnaní s realitou, aspoň nám umožňuje porovnať jednotlivé vozidlá s konkurenciou.

Podľa WLTP testu sa Fisker Ocean stáva sériovým SUV s najdlhším dojazdom, aspoň v porovnaní áut predávaných v Európe. Fisker na svojej stránke stále neuvádza kapacitu batérií, tá by sa podľa zákulisných informácií mala v závislosti od verzie pohybovať od 75 do približne 100 kWh.

Cena základného modelu Sport bude štartovať na sume 41 900 eur, najsilnejšia verzia Extreme sa priblíži k sume 70 000 eur. Viac o cenách sa dozvieme v krátkom čase. Už od 11. apríla začne Fisker s otváraním prvých predajní v Európe. Ako prvé otvorí centrum vo Viedni a v Kodani.

Americký výrobca očakáva, že proces európskej homologizácie sa ukončí 28. apríla a následne začne s dodávaním vozidla. Prvých 5 000 vozidiel príde v štartovacej edícii Ocean One. Ide o model vychádzajúci z najsilnejšej verzie Extreme.

Tagy

Pokračovať v čítaní