Autosuv.sk

Ostatné

Fisker upraví elektrické SUV Ocean do terénu

Nová verzia Ocean Force E sa začne predávať koncom roka 2023.
Fisker upraví elektrické SUV Ocean do terénu

Len pred pár dňami uverejnil Fisker správu o dodaní prvého elektrického SUV Fisker Ocean zákazníkovi. Stalo sa tak v Dánsku za prítomnosti šéfa automobilky, Henrika Fiskera. Teraz upozorňuje na svoj nový elektromobil opäť, keď zverejnil obrázky novej verzie Ocean Force E.

Úpravy pôvodného modelu majú za cieľ zlepšiť schopnosti vozidla v teréne. Balík nových vylepšení vyvíja oddelenie Magic Works v Anglicku a cieľom nie je postaviť len jeden prototyp. Celý projekt má vyústiť výrobou a predajom verzie Ocean Force E zákazníkom už v poslednom kvartáli roka 2023.

"Toto vozidlo bude zviera. Nasadili sme na to všetky páky. Myslím si, že je vzrušujúce vstúpiť do segmentu. A pre tých, ktorí radi chodia do terénu a užívajú si prírodu, aký lepší spôsob ako s nulovými emisiami?" povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Henrik Fisker.

Súčasťou balíka úprav budú nové vystužené 20-palcové kolesá a 33-palcové pneumatiky all-terrain. Upravený je zdvihnutý podvozok a nechýba ani titánová ochrana podvozka. Balík dielov možno zakúpiť a použiť aj na existujúcich modeloch Ocean. Okrem toho sú k dispozícii aj nové príplatkové prvky v interiéri ako gumové koberčeky a madlá, ale aj veľký strešný nosič.

Tagy

Pokračovať v čítaní