Autosuv.sk

Ostatné

Ford Mustang Mach-E zlacnel o viac ako 10 000 eur

Ford výrazne znižuje cenu svojho elektrického SUV. Dôvodom je podľa Fordu optimalizácia výroby, a aj cenovo dostupnejšie batérie.
Ford Mustang Mach-E zlacnel o viac ako 10 000 eur

So zlacňovaním drahších a luxusnejších elektrických áut sme sa stretli tento rok v prípade Tesly. Ceny svojich modelov v priebehu pár mesiacov niekoľkokrát znížila potom, čo v predchádzajúcich rokoch rástli.

Ďalším elektromobilom s výrazným poklesom ceny je Ford Mustang E-Mach. Ford uspokojil prvotný dopyt a teraz znižuje cenu viac ako o 10 000 eur. Môže byť za tým snaha viac zarobiť na prvých záujemcoch, ktorí sa nevedeli nového auta dočkať a po opadnutí prvého nadšenia len zreálňuje ceny. Druhou možnosťou je, že len reaguje na konkurenciu.

Ford vo svojom vyjadrení tvrdí, že zmena ceny sa odvíja "od celkovej optimalizácie výroby elektromobilov Ford, ako aj využitia nových, cenovo dostupnejších batérií v elektrických SUV". Na novú cenotvorbu Fordu zareagoval aj slovenský importér.

Výsledkom je zníženie cien modelu Mach-E v základnej výbave o 11 000 eur a napríklad pri výbave Premium s najvyššou kapacitou batérie, je to až o 14 500 euro menej oproti pôvodnej cene elektromobilu. Nový cenník si môžete pozrieť nižšie.

Tagy

Pokračovať v čítaní