Autosuv

Ostatné

Genesis, dcérska značka Hyundaiu, postaví vlastné "Ferrari"

Na vývoj hybridného superšportu bude dohliadať Albert Biermann, bývalý šéf divízie BMW M:
Genesis, dcérska značka Hyundaiu, postaví vlastné "Ferrari"

Na vývoj hybridného superšportu bude dohliadať Albert Biermann, bývalý šéf divízie BMW M:

Keď šéf športovej divízie M v BMW, Albert Biermann, odišiel do kórejskej automobilky Hyundai, bolo to veľkým prekvapením. Dnes, s odstupom času nám tento krok dáva väčší zmysel. Hyundai sa začal viac orientovať na športové autá a Biermann má podľa všetkého voľné ruky. Inak si nevieme vysvetliť prečo automobilka, ktorá doteraz vyrábala skôr rodinné autá, zrazu plánuje postaviť konkurenta pre Porsche a Ferrari. Informáciu potvrdil pre portál WheelsMag viceprezident pre dizajn, Luc Donckerwolke a viceprezident vývoja v Hyunadai, Woong-chul Yang. 

Nový superšport bude mať na kapote značku Genesis, čiže rozšíri modelový rad dcérskej spoločnosti Hyundaiu, zameranej na luxusné autá. Pracovať na hybridnom vozidle s pohonom zadných kolies majú ľudia zo športovej divízie N. Na dvojmiestne vozidlo si ešte minimálne pár rokov počkáme. Možno v ňom nájdeme prvky virtuálneho konceptu Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo Concept (na obrázku), ktorý bol navrhnutý špeciálne pre hru Gran Turismo Sport.

Hyundai N 2025 VISION GRAN TURISMO CONCEPT
Hyundai

Aký vzhľad dostane nový konkurent pre Ferrari, ukáže čas. V každom prípade Hyundai a Genesis nemajú núdzu o talentovaných dizajnérov. Napríklad Donckerwolke robil v minulosti pre koncern Volkswagen, kde pracoval na dizajne Lamborghini Diablo a Gallardo. Nedávno získal hlavné slovo ohľadne dizajnu v značke Genesis Alexander Selipanov, ktorý v minulosti pracoval pre Bugatti a navrhol Chiron.

Tagy

Pokračovať v čítaní