Autosuv.sk

Ostatné

Historické skvosty zaparkovali na východe

Tradičná a obľúbená Zemplín Veterán Rallye 2021 zavítala na štyri dni do Košického kraja.
Historické skvosty zaparkovali na východe

Historické, nablýskané a obdivuhodné! Také boli športiaky, limuzíny a kabriolety, no i motorky, ktoré prilákali návštevníkov pohľadom a tí šťastnejší si vychutnali aj jazdu. Tradičná a obľúbená Zemplín Veterán Rallye 2021 zamierila na štyri dni do Košického samosprávneho kraja.

Ukážkovo zachovalé automobily a motocykle, ktoré si mnohí pamätajú len z detstva, spestrili už po 15.- krát ponuku podujatí v Košickom kraji, a to vďaka podpore Košického samosprávneho kraja a programu Terra Incognita. Najväčšie stretnutie majiteľov historických vozidiel a motocyklov, vyrobených do roku 1980, bolo určené pre ozajstných fajnšmekrov motoristickej histórie.

Každý deň počas podujatia Zemplín Veterán Rallye získal pomenovanie, vzhľadom na program a lokalitu, kde sa veteráni prišli ukázať. 24. jún nazvali „Michalovská“, piatok, 25. jún si vyslúžil meno „Dolu Bodrogom, sobote prischol názov „Nie je oko ako oko“ a nakoniec sme si užili deň pod prezývkou „Tajomstvá histórie“.

Už vo štvrtok 24. júna sa námestie v Michalovciach premenilo na obrovskú garáž tých najvzácnejších historických skvostov. Počas štyroch dní sme zažili extrémne horúčavy a dokonca aj najväčší prívalový dážď tohto leta. Nebojte sa, bola to len búrka na Morskom oku, a aj keď nám cestu zahatalo 11 spadnutých stromov, ani to nás neodradilo.... a Morské oko nás privítalo aj s rybičkami, ktoré boli pripravené, aby sme ich nakŕmili. 

Navštívili sme tretie najväčšie jazero na Slovensku a parkovali sme aj na najnižšom mieste -  Streda nad Bodrogom - Klin nad Bodrogom 94,3 m n.m. Nevynechali sme Plitvické jazero na najvýchodnejšom bode v obci Beňatina. Choďte a navštívte ho aj vy. Bolo naozaj famózne a prechádzka okolo jazera nám dala aj poriadne zabrať. 

Takpovediac toto podujatie bola putovná akcia, lebo protagonisti sa autami presúvali, a takto odhalili zaujímavé zákutia regiónu. 15. ročník bol po ročnej pauze naozajstným osviežením a s veľkou radosťou sme zistili, že naše staré priateľstvá nielenže vydržali, ale stretnutie bolo ešte srdečnejšie. Už teraz sa tešíme na ročník 2022....

Foto a text: Marián Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní