Autosuv.sk

Ostatné

Hodinky Bugatti majú cenu drahého auta a miniatúrny šestnásťvalec

Valce miniatúrneho motora sa vďaka maličkému kľukovému hriadeľu dokonca hýbu. Cena je poriadne vysoká a pokojne si za ňu možno kúpiť luxusné auto a ešte by ostalo dosť aj na druhé.
Hodinky Bugatti majú cenu drahého auta a miniatúrny šestnásťvalec

Výrobca luxusných hodiniek Jacob & Co odhalil svoj nový produkt, inšpirovaný modelom Bugatti Chiron. Vývoj auta trvá roky a poriadne dlho trval aj vývoj nových hodiniek Bugatti Chiron Tourbillon. Priamo v hodinách sa nachádza zmenšený blok motora W16, vyrobený zo zafírových krištáľov. V miniatúrnom bloku motora sa nachádza 16 malých piestov, ktoré sa dokonca hýbu vďaka miniatúrnemu kľukovému hriadeľu. Práve naň je spoločnosť Jacob & Co mimoriadne hrdá a opisuje ho ako malú a najkomplikovanejšiu časť hodín, ktorá bola kedy vyrobená. Piesty vo valcoch nepracujú non stop, ale len krátkych 20 sekúnd po ich zapnutí. Sekvenciu možno spustiť trikrát a potom treba hodiny opätovne natiahnuť.

Pekným detailom je aj odpruženie vnútra hodiniek, základná časť je k rámu pripevnená pomocou štvorice pružín. Výsledok má pripomínať odpružený podvozok auta. Súčasťou hodiniek sú aj dve malé turbodúchadlá. Za cenu týchto hodiniek si možno kúpiť luxusné auto, bez problémov aj dve. Jacob & Co si za ne vypýta 280 000 dolárov, čo je v prepočte 256 000 eur. Ani táto suma na účte však neznamená, že sa k hodinkám Bugatti Chiron Tourbillon dotanete, Jacob & Co totiž vyrobí len 250 kusov.

Obrázky

Pokračovať v čítaní