Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai i10 odhalil svoju tvár

Kórejská automobilka zverejnila fotografie Hyundaiu i10 ešte pred premiérou vo Frankfurte. Malé mestské auto posúva dizajn Hyundaiu, vidno to vonku aj vnútri.
Hyundai i10 odhalil svoju tvár

Kórejská automobilka zverejnila fotografie Hyundaiu i10 ešte pred premiérou vo Frankfurte. Malé mestské auto posúva dizajn Hyundaiu, vidno to vonku aj vnútri.

Hyundai i10 sa predvádza na prvých fotkách pred oficiálnym predstavením na autosalóne vo Frankfurte. Už na prvý pohľad je "nastajlované" modré vozidlo s kontrastnou čiernou strechou modernejšie. Kórejci sa pri návrhu nových modelov držia svojej línie dizajnu, ale zároveň prinášajú aj niečo nové. Pre Hyundai i10 to platí v interiéri aj exteriéri. Príkladom je predná maska, ktorá má podobný tvar ako napríklad model Kona, zároveň je však širšia, nižšia a má iný typ výplne. Miesto v nej našli aj okrúhle LED denné svetlá. 

Medzi výrazné prvky môžeme zaradiť zadné stĺpiky v tvare písmena X. Hyundai do nich vložil nápis "i10". Zozadu pôsobí najmenší Hyundai pomerne jednoducho a ťažko tu hľadať výraznejší prvok. Výnimkou je snáď len výraznejšie, do priestoru vystúpený zadný spojler so zabudovaným tretím brzdovým svetlom. V porovnaní s predchodcom je novinka o 20 mm nižšia a širšia. Dvojfarebné 16-palcové kolesá zapĺňajú takmer celý priestor pod blatníkmi. Alternatívou k nim budú aj 14 a 15-palcové kolesá.

Vo vnútri nájdeme množstvo tradičných prvkov Hyundai od volantu cez tlačidlá až po dotykovú obrazovku. Palubná doska je horizontálne rozdelená a pred spolujazdcom vyzdobená reliéfom v tvare včelích plástov. Rovnakú výzdobu nájdeme na dverách a po obvode stredového tunela. Najväčšou novinkou je jednoznačne spojenie prístrojového panelu a dotykového displeja do jedného celku. Nová i10 prichádza rovno v dvoch verziách so štyrmi alebo s piatimi miestami na sedenie.

Hyundai i10 (25 obrázkov v galérii)

Malý Hyundai bude dobre vybavený minimálne pri pohľade na zoznam bezpečnostných prvkov a funkcie v oblasti konektivity vozidla. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, bezdrôtová nabíjačka smartfónu a cúvacia kamera majú za úlohu zvýšiť komfort vodiča a spolujazdcov. Pri uvedení na trh budú k dispozícii dve benzínové pohonné jednotky. Trojvalec 1,0 MPi s výkonom 67 koní a objemnejší štvorvalec 1,2 MPi s výkonom 84 koní predurčujú malú i10 na mestské využitie. Obidva motory môžu spolupracovať s 5-stupňovou manuálnou, prípadne 5-stupňovou automatickou prevodovkou. Záujemcovia o úspornejšiu jazdu môžu siahnuť po balíku ECO Pack. V rámci neho dostanú prevodovku s upravenými prevodovými pomermi s dôrazom na úspornejšiu jazdu, 14-palcové kolesá a štyri miesta na sedenie.

Hyundai i10

S malým mestským vozidlom môže majiteľ ostať spojený aj prostredníctvom aplikácie. Prostredníctvom nej sa dozvie základné informácie o stave vozidla. Zároveň si môže dopredu nastaviť navigáciu, či vyhľadať auto, keď si nevie spomenúť, kde ho zaparkoval.

Tagy

Pokračovať v čítaní