Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai odhalil ostrý model i20 N

Nízka hmotnosť a slušný výkon sľubujú zábavu a adrenalín za volantom.
Hyundai odhalil ostrý model i20 N

Hyundai i20 N po niekoľkokrát avizovanom odhalení konečne ukázal svoju tvár. Nový ostrý model kórejskej značky už v podstate nemal čím prekvapiť, čakalo sa len na jeho fotografie. Konkurent pre Fiestu ST je inšpirovaný rely vozidlom i20 Coupe WRC. S pretekárskym autom má rovnakú hmotnosť 1 190 kg. Pod jeho kapotou pracuje turbom prepĺňaný motor 1,6 l GDi, spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. S výkonom 150 kW a s krútiacim momentom 275 Nm je malý Hyundai poradne živý. Na 100 km/h zrýchli v priebehu 6,7 s a vzhľadom na veľkosť auta je dosť vysoká aj maximálna rýchlosť 230 km/h. 

Hyundai

Krútiaci moment dosahuje maximálne hodnoty v rozmedzí 1 750 až 4 500 otáčok, výkon zas vrcholí medzi 5 500 až 6 000 otáčkami. Rovnaký motor môžeme nájsť aj v iných modeloch Hyundai, ale pre potrebu vyššieho výkonu bolo upravené turbo aj medzichladič. O prenos sily prostredníctvom kolies prednej nápravy sa môže starať príplatkový diferenciál. Oproti tomu Launch Control pre ideálny štart z miesta sa dodáva štandardne. Za volantom Hyundaiu i20 N sa môźete cítiť ako profesionál, aj keď neviete pri radení využívať medziplyn. Vozidlo si totiž s mimoriadnou presnosťou zrovná otáčky samé. Túto funkciu možno aktivovať výrazným červeným tlačidlom na volante s nápisom "REV". Okrem toho má vodič na výber aj niekoľko jazdných režimov Normal, Eco, Sport, N a N Custom. 

Hyundai

Pre rýchlu a zábavnú jazdu v zákrutách museli konštruktéri spevniť vozidlo na 12 rôznych miestach. Upravený bol aj podvozok, samozrejmosťou sú aj väčšie brzdy. Na cestách bude rýchly Hyundai strážiť zástup asistenčných systémov, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy. Záujemcov však asi viac zaujíma vzhľad auta, ktoré má vzbudzovať emócie. Doladiť si ho môžu výberom jedného zo šiestich lakovaní. Na výber budú dva odtiene modrej, biela, strieborná, mosadzná a čierna. Na cesty sa novinka dostane v prvej polovici budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní