Autosuv

Ostatné

Hyundai odhaľuje novú Elantru a ukazuje nový dizajn značky

Základným prvkom nového dizajnu Parametic Dynamics sú tri línie, stretávajúce sa v jednom bode.
Hyundai odhaľuje novú Elantru a ukazuje nový dizajn značky

Základným prvkom nového dizajnu Parametic Dynamics sú tri línie, stretávajúce sa v jednom bode.

Celosvetovo najlepšie predávaným modelom značky Hyundai je Elantra. Od predstavenia v roku 1990 predali Kórejci 13,8 milióna kusov vozidiel Elantra/Avante. Už o niekoľko dní oficiálne predstavia v Holywoode v poradí 7. generáciu tohto úspešného modelu. V predstihu nám Hyundai zverejnil dve fotografie a krátke video. Nový sedan má budiť dojem štvordverového kupé, oproti predchodcovi bude dlhší, širší a nižší. Nová generácia prichádza s novým dizajnom "Parametic Dynamics", ktorý sa v budúcnosti objaví aj na ďalších modeloch značky. Základným prvkom nového dizajnu sú tri línie, stretávajúce sa v jednom bode. Všimnúť si tento element môžeme na predných dverách.

Interiér Elantry je tiež iný, ako sme v prípade vozidiel značky Hyundai zvyknutí. Prístrojový panel je spojený s dotykovým displejom, pod ktorým je veľký nápis Elantra. Nový tvar dostal volant a sedadlo šoféra je od spolujazdca oddelené výrazným stredovým tunelom. Najviac nám však do očí bije minimalistický štýl takmer bez fyzických tlačidiel.

Hyundai Elantra

Viac o motoroch a technike sa dozvieme zrejme až po oficiálnom predstavení novej Elantry. Hyundai zatiaľ na svojej stránke neinformoval, kde všade bude novú Elantru predávať. Už aj z miesta predstavenia v Holywoode môžeme očakávať, že sa zameria najmä na americký trh. Podľa našich informácií sa Elantra na slovenské cesty nedostane.

Tagy

Pokračovať v čítaní