Autosuv

Ostatné

Hyundai spúšťa výrobu modernizovaného modelu i30

Hyundai oznámil začiatok produkcie nového modelového radu i30. Jeden z najobľúbenejších modelov značky Hyundai sa začne vyrábať od 25. mája v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech.
Hyundai spúšťa výrobu modernizovaného modelu i30

Nová i30-ka bude dostupná tak ako doteraz v karosárskych verziách hatchback, fastback a kombi. Prvý kus modelu i30 bol vyrobený v roku 2007 a odvtedy sa z neho v Európe predalo vyše milióna kusov. Zaujímavosťou je, že práve i30 bola prvým modelom značky, ktorý vo svojom názve používa písmeno „i“ a zároveň prvý model, ktorý zišiel z výrobnej linky Hyundai v českých Nošoviciach v novembri 2008.

Najväčšie zmeny v novej i30 sa týkajú motorizácií. Pribudne 4-valcový atmosférický motor 1,5 DPi s výkonom 81 kW (110 k). A úplnou novinkou je aj 48 voltový mild hybrid, ktorý je spojený s benzínovým turbomotorom 1,5 T-GDi (118 kW/160 k), ale aj s naftovým pohonom 1,6 CRDi (100 kW/136 k). K dispozícii je 6-stupňová manuálna a 7-stupňová dvojspojková automatická prevodovka, novinku predstavuje 6-stupňová inteligentná manuálna prevodovka iMT, ktorá odpojí motor od prevodu pri pustení nohy z plynu, umožní vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní „plachtenia“ a prispeje tak k väčšej úspore paliva. Viac informácií o novom Hyundai i30 nájdete v našom staršom článku.

Novinka sa začne na Slovensku predávať v letných mesiacoch. Importér značky zverejní cenník novej i30-ky pre koncových zákazníkov v priebehu mesiaca jún.

Tagy

Pokračovať v čítaní