Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai spustí v Las Vegas prevádzku Robotaxi

Autonómne Robotaxi (4. stupeň) sa najskôr predvedie na výstave CES a v priebehu tohto roka začne aj svoju prevádzku v Las Vegas.
Hyundai spustí v Las Vegas prevádzku Robotaxi

Hyundai predvedie v Las Vegas v rámci výstavy CES svoj Hyundai Ioniq 5 v úlohe autonómneho taxíka. Robotaxi disponuje viac ako tromi desiatkami pokročilých senzorov a zvláda autonómnu jazdu 4. stupňa. Na vybraných trasách resp. vo vybraných lokalitách tak dokáže jazdiť bez šoféra.

Kórejský výrobca spolu so svojimi partnermi neukazuje Robotaxi len ako víziu vzdialenej budúcnosti, s prevádzkou v Las Vegas začne už v roku 2023 a neskôr ju spustí v Los Angeles a v ďalších veľkých mestách.

Odpoveď na otázku prečo práve Las Vegas je prvým mestom, kde bude Robotaxi fungovať, dáva video pod článkom. Dôvodom sú náročné podmienky pre jazdu v meste. Hyundai v popise informuje, že míľa vo Vegas sa nedá porovnať s míľou nikde inde na svete.

Robotaxi sa musí vyrovnať s mnohými situáciami od netradičných tvarov vozidiel, cez "netradičných" chodcov až po správanie vodičov počas špičiek. Viac si pozrite v spomínanom videu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní