Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai Tucson dostane hybrid, aj ostrú verziu N. Foto odhaleného modelu v článku

V pláne je hybrid, plug in hybrid, aj ostrá verzia N s výkonom 290 k. Na internete sa už objavila aj fotka odhaleného Tucsonu.
Hyundai Tucson dostane hybrid, aj ostrú verziu N. Foto odhaleného modelu v článku

Už 15. septembra spoznáme novú generáciu Hyundaiu Tucson. Tucson ostane Tucsonom, ale zároveň bude iný. Vďaka novej prednej maske a do nej integrovaným denným svetlám (ktoré sa odhalia až po ich zapnutí), sa Hyundai odlíši a vystúpi z radu. Aj vo vnútri prinesie nová generácia Tucsonu nový pohľad na dizajn. Zaujímavý je volant, umiestnenie dotykového displeja aj riešenie stredového tunelu.

Hyundai

O tomto už vieme dlhšie, ale spoza opony začínajú prenikať aj ďalšie informácie, aj keď nie oficiálnou cestou. Očakávať môžeme príchod verzie Tucson N Line, ktorá sa spoľahne na hybridný pohon. Jeho srdcom bude benzínový motor s objemom 1,6 l. Celkový výkon hybridu by mal dosiahnuť 169 kW a krútiaci moment 350 Nm. V súčasnosti je verzia N Line ponúkaná s viacerými naftovými aj benzínovými jednotkami, a tak hybrid nemusí byť ani v budúcnosti jedinou motorizáciou pre N Line. 

Hyundai

Čerešničkou na torte bude ostrá verzia N. Na rozdiel od menších N modelov sa nespoľahne na benzínový štvorvalec s objemom 2,0 l, ale na objemnejší štvovalec 2,5 l s výkonom 213 kW (290 k) a s krútiaicim momentom 421 Nm. Rovnaký motor využíva napríklad Hyundai Sonata N Line. Informácie o nových motorizáciách pre Tucson N Line a Tucson N priniesol kórejský portál Autospy. Ďalšou novinkou pre Tucson bude plug in hybridný pohon, zatiaľ k nemu nemáme žiadne bližšie informácie. Vzhľad nového Tucsonu odhaľuje aj print screen z kórejskej stránky.

Tagy

Pokračovať v čítaní