Autosuv.sk

Ostatné

Ideálny darček pre automobilového nadšenca: Kúpte mu zážitok

Praktické darčeky sú fajn, ale kurz jazdy šmykom na snehu je pre nadšenca nezabudnuteľný zážitok. Pri správnom výbere navyše nemusí byť drahý.
Ideálny darček pre automobilového nadšenca: Kúpte mu zážitok

Praktické darčeky sú fajn, ale kurz jazdy šmykom na snehu je pre nadšenca nezabudnuteľný zážitok. Pri správnom výbere navyše nemusí byť drahý.

Máte doma automobilového nadšenca a neviete, čo mu kúpiť na Vianoce? Dalo by sa to jednoducho vybaviť kozmetikou pre auto. Možnosťou je aj držiak na mobil a praktickým darčekom je určite kamera do auta. Pri správnom výbere by praktické veci mohli potešiť každého, kto trávi na sedadle šoféra polovicu svojho života. Ak máte doma ale ozajstného nadšenca, ktorý chodí neustále skúšať svoje schopnosti za volantom niekde na voľné plochy a vyžíva sa v rýchlej jazde, tak s kozmetikou možno neuspejete, resp. to nie je ten pravý darček. 

Nami odporúčaný darček nepatrí medzi tie najlacnejšie, takže je ideálne, keď sa naň poskladá pre dotyčného širší okruh ľudí. Tým správnym zážitkom môže byť zájazd na motošportové podujatie. My však mierime skôr k osobným skúsenostiam s jazdením. Vrcholom všetkého je klientsky program Ferrari, kde si jeho účastníci môžu vyskúšať svoje schopnosti na okruhu pod dohľadom odborníkov. Zajazdiť si možno aj v monoposte F1. Stať sa súčasťou takéhoto programu je pre drvivú väčšinu ľudí len utópiou. Ako už z názvu vyplýva, ide o jazdy určené pre klientov. Existujú však aj dostupné a lacnejšie príležitosti, ako sa dostať do monopostu F1, stále však ide o drahú záležitosť. K dispozícii sú aj jazdy na monopostoch nižšej kategórie, kde sa cena pohybuje v prijateľných úrovniach od približne 120 eur.

Ferrari client
Ferrari

Z nášho pohľadu je najlepším darčekom škola šmyku na snehu. Všetko závisí opäť od rozpočtu a pri dostatku financií môžete svojho “pretekára“ poslať za polárny kruh, kde na neho dohliadnu priamo odborníci konkrétnej automobilky a často aj špičkoví rely jazdci. Okrem množstva zábavy, ktorú si užije pri jazde na snehu šmykom, to má aj praktickú výhodu. Vráti sa ako lepší šofér. Zrazu bude vedieť lepšie odhadnúť situáciu na ceste a s väčšou pravdepodobnosťou si poradí aj so šmykom. Cena takejto päťdňovej zábavky sa môže vyšplhať aj cez 4000 eur. 

Zlatou strednou cestou z pohľadu finančnej náročnosti je skočiť do susedného Rakúska. Nájdete tu množstvo plôch, určených pre školy šmyku na snehu. Výsledok a zábava za volantom je podobná ako za polárnym kruhom. Cena samotného kurzu nemusí výrazne prekročiť 100 eur na deň, ale môže byť pokojne násobne vyššia v závislosti od vašich možností a požiadaviek. Celkové náklady dvíha ubytovanie a doprava. Ideálnym riešením je spojiť lacnú verziu denného kurzu za cca 120 eur s rodinnou lyžovačkou. Rodina si zalyžuje, šofér si užije množstvo zábavy a výrazne to nenaruší rozpočet. Ak vám je Rakúsko ďaleko, školu šmyku možno absolvovať aj na Slovensku. Vyberať si môžete z viacerých ponúk, na snehu to však pravdepodobne nebude.

Aj takto môže vyzerať vaša jazda na snehu v rámci kurzu

Tagy

Pokračovať v čítaní